پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : 6 كشته در طوفان سهمگين يونان
شنبه، 22 تیر 1398 - 10:04 کد خبر:31259

وقوع طوفاني سهمگين در يونان چندين كشته و صدها زخمي برجا گذاشت كه دستكم 6 تبعه خارجي از جمله دو كودك نيز در ميان كشته شدگان بوده‌اند.

به دنبال وزش تندباد و بارش تگرگ در شمال يونان، شش تبعه خارجي،‌ از جمله دو كودك كشته و نيز بيش از يكصد تن نيز مجروح شدند.

 به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از خبرگزاري «رويترز»، مقامات دولتي يونان مي‌گويند اين تند باد كه اواخر روز چهارشنبه آغاز شده، تاكنون  به كنده‌ شدن درختان و نيز ويراني سقف خانه‌ها و منازل بسياري منجر شده است.

پليس يونان مي‌گويد كه دو گردشگر سالخورده اهل جمهوري چك، جان خود را در اين حادثه از دست داده‌اند. تند باد و جريان شديد آب، تريلر حامل آن‌ها را در هم شكسته و خرد كرده است.

مقامات محلي نيز اعلام كردند كه در منطقه‌اي ديگر در شبه‌جزيره،‌ يك زن و يك پسر 8 ساله كه هر دو اهل روماني هستند، بر اثر ريزش سقف رستوران، جان خود را از دست دادند. يك مرد و پسر روسي نيز پس از افتادن يك درخت نزديك محل اقامتشان در كنار دريا كشته شدند.

تصاوير تلويزيوني نشان مي‌دهد كه باد شديد رستوراني را در شبه‌جزيره «هالكيدي»، كه منطقه‌اي شلوغ و توريستي در تابستان است را در نورديده است.

تصاوير منتشر شده بر روي وبسايت‌هاي اينترنتي نيز حاكي از آن است كه خيابا‌ن‌هاي شهر مملو از درختاني است كه از جا كنده و موتورسيكلت‌ها و خودروهايي كه واژگون شده‌اند.

بنا بر اين گزارش، نخست‌وزير جديد يونان كه هفته پيش و پس از پيروزي در انتخابات 7 جولاي،‌ سوگند ياد كرده بود، برنامه‌هاي امروز صبح‌ خود را لغو كرده است و در حال پيگيري مدام وضعيت مناطق طوفان‌زده است.

وزير امور حافظت از شهروندان يونان نيز با حضور در محل حادثه گفت كه «طي روزهاي آينده همه ويراني‌ها،‌ برطرف خواهد شد». وي در ادامه گفت كه يونان «محزون و عزادار» جان‌باختگان اين حادثه است.

«آتانسيوس كالتساس»، مدير مركز درماني در شبه‌جزيره هالكيدي، نيز گفته است كه «طي بيست‌وپنج سال فعاليتم، هرگز شاهد چنين چيزي نبوده‌ام. اين تندباد، ويرانگر و ناگهاني بود.» وي گفت كه افراد حادثه‌ديده‌اي كه به بيمارستان منتقل شده‌اند، از هشت ماهه تا 70 سال را شامل مي‌شوند. برخي از آن‌ها از ناحيه سر دچار حادثه شده‌اند كه بر اثر افتادن درخت و يا افتادن اشياء ديگر بوده است.