پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : حمله آمريكايي ها به زمين‌هاي زراعي روماني
سه شنبه، 4 تیر 1398 - 10:07 کد خبر:31191

نظاميان آمريكايي با خودروهاي زرهي خود به سمت يك روستاي كوچك در «روماني» حمله‌ور شدند و چندين هكتار زمين زراعي را نابود كردند و مدعي هستند كه به دليل شرايط بد جوي از مسير اصلي خارج شده‌اند.

 به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از فارس، نظاميان آمريكايي با خودروهاي زرهي خود به سمت يكي از روستاهاي كوچك در «روماني» حمله‌ور شدند و هكتارها محصول زمين‌هاي زراعي را نابود كردند.

شبكه روسي «راشاتودي» در اين خصوص گزارش كرد، ارتش آمريكا با يك تانك، يك خودروي «هاموي» و يك خودروي جنگي «برادلي» به سمت زمين‌هاي زراعي گندم، آفتابگردان و ذرت در روستاي «استلنيكا» در «دانوب» واقع در جنوب شرقي «بخارست» حمله ور شدند.

طبق اين گزارش، اين اقدام نظاميان آمريكايي بهت و حيرت ساكنان اين روستا را برانگيخت و برخي از آنها تصاوير ويدئويي از اين رخداد تهيه كردند.

راشاتودي در ادامه گزارش خود در خصوص اين حادثه نوشت، خودروهاي نظامي ظاهراً در واقع بخشي از رزمايش‌هاي برنامه‌‌ريزي شده ناتو بوده است.

ارتش آمريكا در توجيه اين اقدام نظاميان خود مدعي شده است كه خودروهاي زرهي در نتيجه «شرايط بد جوي» مسير اصلي را گم كرده‌اند و وارد زمين‌هاي زراعي خصوصي شده‌اند.

اين اشتباه ارتش آمريكا موجب شد كه نيروهاي آمريكايي به موقع در رزمايش ناتو كه شامل روماني، بلغارستان، مجارستان، آلباني، بوسني و ارتش تركيه بود، حاضر نشوند.

طبق اين گزارش، رزمايش فوق با هدف تقويت اتحاد نظامي ميان همپيمانان ناتو در اروپاي شرقي برگزار مي‌شود و يكي از چندين رزمايش‌هايي است كه قرار است تابستان امسال در نزديكي مرز روسيه برگزار شود.

هفته گذشته، «لنوئيد اسلاتسكي» رئيس كميته امور بين‌المللي دوماي روسيه همچنين هشدار داد كه اگر آمريكا پايگاههاي نظامي خود را در نزديكي مرزهاي روسيه مستقر كند، روسيه نيز آمادگي پاسخگويي به آنها را دارد.