پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : با تغيير تاكتيك لهستان را شكست داديم
چهارشنبه، 29 خرداد 1398 - 09:25 کد خبر:31148

مربي تيم ملي واليبال ايران بازي هاي هفته چهارم را سخت پيش بيني كرد و گفت: بر خلاف تصور رقابت سختي در هفته چهارم داريم و بايد قاطعانه پيروز شويم.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از  مهر، سعيد رضايي با بيان اينكه در بازي برابر لهستان تغيير تاكتيك داده اند گفت: شرايط خوبي در هفته سوم پشت سر گذاشتيم، ابتدا كانادا را شكست داديم و در بازي برابر لهستان تصور بر اين بود وضعيت بهتري داشته باشيم اما همانطور كه شاهد بوديد برگ برنده تيم در اين بازي سرويس خوب بود. پس از اينكه ۲ بر يك عقب افتاديم تغيير تاكتيك را اعمال كرديم تا به بازي برگرديم.

سعيد رضايي با تاكيد بر اينكه لهستان تيم خوبي بود ادامه داد: شاگردان هينن با سرويس خوب و توپ گيري عالي حمله تيم را از كار انداختند، عملاً سرويس خوبي نداشتيم و همين بازگشت به بازي را سخت كرد. اما در بازي برابر روسيه شروع خوبي داشتيم، بازي استثنايي بود و پيروز از زمين خارج شديم.

وي با اشاره به انتقادها از تيم ملي خاطر نشان كرد: زمانيكه تيم ايران ۲۱ بر ۱۸ نتيجه را واگذار مي‌كند انتقادها آغاز مي‌شود اما در بازي برابر روسيه كه ماسلوو، مربي قهرمان ليگ روسيه است و هدايت اين تيم را بر عهده دارد، ۶ امتياز عقب افتاديم و در نهايت موفق به بازگشت به بازي و شكست آنها شديم. اين قشنگي واليبال است و توان تيم حريف را براي تغيير تاكتيك نشان مي‌دهد. خوشبختانه در نهايت اين بازي با پيروزي به پايان رسيد.

مربي تيم ملي درباره بازي‌هاي هفته چهارم گفت: بر خلاف تصور كه بازي‌هاي راحتي را پيش بيني مي‌كنند اما شرايط در اين هفته سخت است چرا كه صدر جدول رده بندي را در اختيار داريم و همين كار را سخت مي‌كند. استراليا تيم خوبي دارد، شرايط پرتغال كمي متفاوت است اما بايد هر دو بازي را قاطعانه پيروز شويم تا به استقبال بازي با فرانسه برويم و پس از آن بازي‌هاي هفته چهارم را در پيش داريم.

رضايي به استفاده بيش‌تر از بازيكنان جوان در اين هفته اشاره و گفت: اگر شرايط فراهم شود از بازيكنان جوان در هفته آخر استفاده بيش‌تري خواهيم كرد تا بازيكنان اصلي را براي مرحله نهايي آماده نگاه داريم.

او در پاسخ به اين سوال كه در صورت صعود قطعي تيم به مرحله نهايي ممكن است از تركيب كاملاً جوان در هفته پاياني استفاده كرد؟ گفت: نمي‌توان گفت از تركيب اصلي استفاده نكنيم چرا كه نمي‌توان آنها را از شرايط مسابقه دور كرد اما براي حفظ آمادگي بازيكنان اصلي، در مرحله نهايي استفاده كم‌تري در هفته‌هاي پاياني از آنها خواهيم داشت نه اينكه به طور كامل كنار گذاشته شوند. بايد شرايط را ديد و نتايجي كه در اردبيل به دست مي‌آيد سپس تصميم گيري كنيم. هر هفته و هر روز برنامه خاص خود را دارد.

مربي تيم ملي در پايان درباره جو سالن غدير اروميه در هفته سوم رقابت‌هاي ليگ ملت‌هاي واليبال گفت: ابتدا كمي نگراني داشتم از اين بابت كه به دليل استقبال بالا برخي از واليبالي‌ها نتوانند در سالن حاضر شوند اما خوشبختانه جو خوبي حكم فرما بود. روز آخر كمي هواي سالن گرم بود و شرايط سخت شد اما در مجموع توانستيم از امتياز ميزباني استفاده كنيم.