پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : گسترش مبادله تجاري ايران و اوكراين
یکشنبه، 5 خرداد 1398 - 10:54 کد خبر:31011

سفير اوكراين در ايران گفت: با راه‌اندازي خانه تجارت در اوكراين مبادله تجاري و اقتصادي ايران و اوكراين گسترش مي‌يابد.

سرگئي  بعدازظهر امروز در ديدار با اعضاي اتاق بازرگاني شيراز اظهار داشت: با راه‌اندازي خانه تجارت ايران در اوكراين دفتر نمايندگي شيراز نيز با ارز ريالي و اين كشور با ارز خود مبادله تجاري را در سطح گسترده برقرار مي‌كند.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) وي با اشاره به اينكه رابطه بازرگاني اوكراين و ايران بسيار نزديك بوده اما از مكانيزيم و كارآيي مناسبي برخوردار نيست، افزود: تلاش‌هاي بين دو كشور در تمام زمينه‌هاي تجاري، اقتصادي، صنايع‌دستي و جذب  گردشگر افزايش ارتباط بيشتر و تنگاتنگ با ايران بيش از گذشته افزايش پيدا مي‌كند.

سفير اوكراين در ايران خاطرنشان كرد: مردم اوكراين به صنايع‌دستي ايران علاقه بسياري دارند و در اين راستا در سال گذشته به مناسبت سال نو ايرانيان پهن كردن  سفره‌هفت سين در اين كشور مورد استقبال بسياري از شهروندان قرار گرفت.

وي تصريح كرد: برپايي نمايشگاه صنايع‌دستي ايران در اوكراين نيز در آشنايي مردم اين كشور با هنر  و فرهنگ ايراني  بسيار تأثيرگذار است.

سفير اوكراين بيان داشت: مبادله و جذب گردشگر يكي ديگر از برنامه‌هاي اجرايي بين دو كشور است كه علاوه بر مبادله فرهنگي كمك بسياري در تسريع  در زيرساخت‌هاي اقتصادي  ايجاد مي‌كند.

وي اضافه كرد: ديدار با استاندار فارس و امضاء تفاهم‌نامه همكاري در زمينه‌هاي اقتصادي و  جذب گردشگر از ديگر رويكرد اين سفر فرهنگي و تجاري است.