پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : درخواست روسيه از كشورها براي تجارت با ايران
شنبه، 21 اردیبهشت 1398 - 07:45 کد خبر:30910

وزارت خارجه روسيه با قابل درك دانستن تصميم اخير ايران در مورد كاهش تعهدات داوطلبانه برجام، از ساير كشورها خواسته است تا علي رغم تحريم‌هاي آمريكا به تجارت با ايران ادامه دهند.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از راشاتودي، وزارت خارجه روسيه در واكنش به تصميم اخير آمريكا در مورد تحريم صنايع فلز ايران، اين اقدام را محكوم كرده و در عين حال از ساير كشورها خواسته است تا به روابط تجاري و خريد نفت از ايران حتي با وجود تحريم‌هاي آمريكا ادامه دهند.

در بيانيه وزارت خارجه روسيه همچنين از آمريكا خواسته شده است تا از اقداماتي كه امنيت و تعاملات منطقه‌اي را تهديد مي‌كند، پرهيز كند.

در اين بيانيه همچنين تصميم اخير ايران در مورد كاهش تعهدات داوطلبانه در برجام قابل درك عنوان شده، هرچند همزمان نيز از ايران خواسته شده است تا از اقدامات بيشتر مرتبط با كاهش مشاركت در برجام خودداري نمايد.

روسيه در بيانيه خود ضمن اين كه پاي بندي ايران به تعهدات برجام با استناد به گزارش‌هاي آژانس بين‌المللي انرژي اتمي را تائيد كرده، همچنين با هدف حل مشكلات فعلي از آژانس درخواست كرده است تا نشستي را پيرامون حل بن بست مرتبط با برجام و با حضور كشورهاي عضو اين توافق برگزار كند.