پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : اجراي نمايشنامه كله پوك ها در اراك
دوشنبه، 16 اردیبهشت 1398 - 04:37 کد خبر:30885

جمعي از اساتيد زبان انگليسي اراك براي اولين بار يك نمايشنامه انگليسي به نام «كله پوك ها» را به زبان اصلي و به صورت نمايش عمومي، روي صحنه بردند.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) ماجراي اين نمايش در روستايي دور افتاده در كشور اوكراين به نام «كولينچيكف» مي‌گذرد؛ در سال ۱۸۹۰ ميلادي، لئون تولچينسكي، معلم جوان به اين دهكده وارد مي‌شود و درمي‌يابد كه اهالي دچار نفريني شده و كارهاي خلاف عقل و وارونه انجام مي‌دهند يا به عبارتي كله‌پوك شده‌اند. او دلباخته شاگردش شده و پس از اتفاقاتي متوجه مي‌شود كه تنها ۲۴ ساعت زمان دارد تا نفرين را باطل كند وگرنه خود نيز مانند اهالي دهكده كله‌پوك مي‌شود!

اين نمايش به نويسندگي نيل سايمون و كارگرداني افق ايرجي در اراك به روي صحنه رفت و وجه شاخص آن اجرا به زبان اصلي و نقش آفريني در آن توسط چند تن از اساتيد زبان انگليسي است.

حميدرضا منصوري، محمدحسين اميري، نيوشا جلالي، مينو فرجي، عليرضا مرادي، مصطفي صيفوري، اكرم محبي پور، اياد عساكره، كيان سلماسي و بيژن يگانه بازيگران اين نمايش بودند و پريسا مامقاني نژاد نيز به عنوان منشي صحنه و نورپرداز اجراي اين نمايش را همراهي كرد.