پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : تشكر ويژه مجيد مجيدي از رجب طيب اردوغان
یکشنبه، 15 اردیبهشت 1398 - 10:50 کد خبر:30882

مجيد مجيدي كارگردان توانمند ايراني از رجب طيب اردوغان رئيس جمهوري تركيه به دليل اكران فيلم محمد رسول الله در اين كشور قدرداني كرد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ايرنا، مجيد مجيدي كارگردان ايراني در سخناني ضمن قدرداني از رجب طيب اردوغان اظهار داشت: لابي هاي دلار مانع اكران فيلم محمد رسول الله در دنيا شدند، تشكر ويژه خود را از رئيس جمهور تركيه اعلام مي كنم چرا كه اين فيلم تنها در تركيه به نمايش درآمد.

وي كه مهمان افتخاري جشنواره اي با عنوان روزهاي سينماي صوفي در قونيه بود، بعد از نمايش فيلم بچه هاي آسمان با ابراز خرسندي از حضور در شهر مدفن مولانا گفت: ادبيات و فرهنگ ايران متاثر از تعاليم و افكار مولانا است.

مجيدي افزود: سينما ابزاري موثر براي معرفي اسلام به دنيا است ولي متاسفانه شاهد حضور گروه هاي افراطي در اين منطقه در سال هاي اخير هستيم كه واقعيات اسلام را نشان نمي دهند.
اين كارگردان ايراني تصريح كرد: برخي گروه‌ها مانند داعش، اسلام را به اسارت خود در آورده اند. آنها ارتباطي با اسلام واقعي ندارند ولي متاسفانه در غرب وجهه رحماني و پيام هاي زيباي اين دين به نمايش در نمي آيد.

مجيد مجيدي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به انتشار كاريكاتور توهين آميز به پيامبر اسلام و پيشنهاد اعطاي جايزه به وي در دانمارك گفت: من در دو راهي ماندم. از طرفي از كشوري براي دريافت جايزه دعوتي دريافت كرده بودم و از طرفي به با ارزش ترين و مقدس ترين عقيده من توهين شده بود. نامه اي به مسئولان جشنواره نوشته و دعوتشان را به دليل اين بي احترامي رد كردم.