پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : زلانكو كرانچار از تيم اميد اخراج شد
یکشنبه، 15 اردیبهشت 1398 - 08:15 کد خبر:30879

 مهدي تاج رياست فدارسيون فوتبال اعلام كرد دوره كاري زلاتكوكرانچار سرمربيگري تيم المپيك در اين تيم به پايان رسيده است.

 به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از "ورزش سه"، تاج اين خبر را در برنامه فوتبال برتر اعلام كرد؛ زماني كه محمدحسين ميثاقي از او درباره ادامه يا پايان كار زلاتكو كرانچار پرسيد و تاج گفت اين مربي به زودي جاي خود را به يك سرمربي ديگر مي دهد كه داخلي خواهد بود.

تيم اميد در بازي هاي مقدماتي با عراق به صورت مشترك دوم شد ولي ارزيابي كميته فني از عملكرد اين مربي مطلوب نبوده و بدين ترتيب كرانچار از تيم اميد كنار خواهد رفت. تاج در مورد گزينه جانشيني كرانچار هم گفت هنوز با شخص خاصي توافق نكرده ايم؛ بنابراين نمي توانم نام او را اعلام كنم.

كرانچار سرمربي سابق تيم ملي كرواسي است و سابقه قهرماني با تيم سپاهان را دارد و نزديك به يك سال هدايت تيم اميد را برعهده داشت، اما مسائلي كه در دوره مقدماتي المپيك بين او و برخي افراد شاغل در تيم اميد بروز كرد، سرانجام باعث شد تا فدراسيون تصميم به بركناري وي بگيرد.

تاج در مصاحبه امروزش اعلام كرد كه جدايي از كرانچار توافقي خواهد بود، اما اين مربي قبلا در گفتگو با ورزش سه اعلام كرده در صورت رخ دادن اين اتفاق قرارداد خود را تا پايان از فدراسيون فوتبال دريافت خواهد كرد. البته كرانچار قبلا زماني كه با باشگاه سپاهان قطع همكاري كرده بود، باقي مانده دستمزد خود را به اين باشگاه بخشيده بود و در پرسپوليس هم اين كار را كرده بود.

به نظر مي رسد دو گزينه فدراسيون فوتبال براي جانشيني كرانچار يحيي گل محمدي و جواد نكونام دو كاپيتان سابق فدراسيون فوتبال باشند. گفتني است كه كادر فني تيم اميد همگي تا پايان سال 2020 كه المپيك برگزار مي شود، با فدراسيون فوتبال قرارداد دارند.