پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : همكاري هاي گردشگري ايران و مقدونيه
شنبه، 7 اردیبهشت 1398 - 20:56 کد خبر:30827

سفير جمهوري اسلامي ايران در اسكوپيه و رئيس اتاق گردشگري مقدونيه در نشستي توسعه همكاري هاي گردشگري بين دو كشور را مورد بررسي قرار دادند.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ايرنا، حسين كريمي روز چهارشنبه در ملاقات با قاسم شاكري و نمايندگان تعدادي از شركت هاي گردشگري مقدونيه طي سخناني در اين جمع هدف از برگزار اين نشت را معرفي و شناسايي ظرفيت هاي بالاي گردشگري ايران و بررسي راه هاي توسعه همكاري ها در اين بخش با استفاده از نظرات و تجربيات بخش خصوصي گردشگري مقدونيه دانست.

وي جاذبه هاي گردشگري ايران را در سه بخش طبيعي، فرهنگي و تاريخي – باستاني توضيح داد و از حضار دعوت كرد كه فرصت توسعه همكاري با ايران را از دست نداده و با نگاهي نو فعاليت خود را در اين زمينه تشديد كنند.

كريمي همچنين با اشاره به نگاه دو سويه جمهوري اسلامي ايران در خصوص همكاري هاي گردشگري مقدونيه، حضور شركت هاي مقدونيه اي در نمايشگاه هاي گردشگري ايران از جمله نمايشگاه آتي اصفهان را روش مناسبي براي وسعت بخشيدن به همكاري ها دانست.

رئيس اتاق گردشگري مقدونيه نيز در اين نشست طي سخناني تماس و ارتباط كاري نزديك اتاق گردشگري مقدونيه با سفارت جمهوري اسلامي ايران را عاملي مهم در اين حوزه معرفي كرد و آمادگي خود را براي هر نوع همكاري با ايران در آينده ابراز داشت.

حاضران در ادامه نشست سوالات متعدد خود را درباره امور مربوط به اين بخش از جمله تسهيلات رواديد مطرح و پاسخ هاي مناسب را دريافت كردند.

در اين جلسه فيلمي از جاذبه هاي گردشگري ايران به نمايش درآمد و نمايشگاهي از صنايع دستي و هنري ايران نيز در معرض ديد عموم قرار گرفت.