پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : دونده كنيايي برنده دوي ماراتن بلگراد شد
دوشنبه، 26 فروردین 1398 - 12:20 کد خبر:30753

 'عيساك كيپروپ روتو' دونده كنيايي در رقابت هاي ماراتن مردان بلگراد با طي مسافت 42 كيلومتر 195 متر در زمان 2 ساعت و 16 دقيقه و 54 ثانيه به مقام نخست سي و دومين دوره اين پيكارها دست يافت.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ايرنا، همچنين 'وينسنت كيپلاگاگ كيپتو' از كشور كنيا با زمان 2 ساعت و 19 دقيقه و 29 ثانيه و 'بنسون كيموتايي چريوت' ديگر هموطن وي در مسافت 42 كيلومتر به مقام هاي دوم و سوم دو ماراتن بلگراد دست يافتند.

در رده زنان نيز 'جوديت جپتون' از كنيا مسافت 42 كيلومتر را در زمان 2 ساعت و 45 دقيقه و يك ثانيه دويد و مقام اول اين مسابقه را از آن خود كرد.
سي و دومين دوره مسابقه بزرگ دو ماراتن بلگراد با شركت حدود 8 هزار دونده با شعار«بدو خوشحال باش و به كسي كمك كن» ساعت 10 صبح امروز (يكشنبه) در خيابان هاي پايتخت صربستان آغاز شد.

در مسافت 21 كيلومتر در رده مردان 'جوش كيپروتا' در زمان يك ساعت و 7 دقيقه و 12 ثانيه مقام اول و 'مبلان ميتروويچ' از صربستان در زمان يك ساعت و 8 دقيقه و 30 ثانيه مقام دوم و 'فيبا دونوس' از سوئيس در زمان يك ساعت و 10 دقيقه و 23 ثانيه به مقام هاي دوم و سوم دست يافتند.

در مسافت 21 كيلومتر در رده زنان 'ماتيا پارلو' از كرواسي در زمان يك ساعت و 14 دقيقه و 33 ثانيه به مقام اول و 'كارولينا چروونو' از كنيا در زمان يك ساعت و 15 دقيقه و 7 ثانيه و 'تئودورا سيموويچ' از صربستان مقام هاي دوم و سوم را بدست آوردند.

مسابقات بين المللي دو ماراتن بلگراد از سال 1990 ميلادي آغاز شده است و از آن زمان هر ساله در پايتخت صربستان برگزار مي شود و در آن دونده هايي از تمامي كشورها شركت مي كنند.

مسابقه بين المللي دو ماراتن سنتي بلگراد كه بزرگترين رويداد ورزشي در صربستان است، هر سال با حضور هزاران ورزشكار داخلي و خارجي در رده هاي مختلف برگزار مي شود.

در اين دوره از مسابقات در مسافت 42 كيلومتري بيش از يك هزار دونده و در مسافت 21 كيلومتري بيش از 6 هزار دونده به رقابت پرداختند.

در كنار دو ماراتن بلگراد، حدود 15 هزار نفر از شهروندان بلگرادي در سنين مختلف در يك اقدام ورزشي تحت عنوان «دو رضايت بخش» به مسافت پنج كيلومتر دويدند.

همچنين در بخشي از مسابقه بزرگ دو ماراتن بلگراد، مسابقه اي برگزار شد كه در آن زنان و مردان سالمند شركت داشتند.

در سي و دومين دوره مسابقه دو ماراتن بلگراد نيز مانند سال هاي قبل بيش از 400 ورزشكار معلول با شعار «ما هم به ورزش علاقه مند هستيم»، شركت داشتند.

بيش از 250 خبرنگار داخلي و خارجي اين رويداد ورزشي را از بلگراد براي سراسر جهان پوشش خبري دادند.

تدابير امنيتي شديدي از سوي پليس صربستان در تمامي مسير مسابقه به اجرا گذاشته شده بود.