پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : پاويون ايران در نمايشگاه مخابرات مجارستان
یکشنبه، 26 اسفند 1397 - 09:13 کد خبر:30623

رخداد نمايشگاهي ساليانه‌ ITU از 9 تا 12 سپتامبر2019 معادل 18 تا 22 شهريور 1398 در شهر بوداپست مجارستان برگزار مي‌شود.

 به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از فارس، نمايشگاه‌ها و اجلاس‌هاي ساليانه ITU يكي از فرصت‌هاي طلايي و درخشان براي شركت هاي كوچك و متوسط حوزه ICT و استارتاپ‌هاست؛ چراكه بدين وسيله مي توانند با سرمايه گذاران و شركت هاي بزرگتر ديگري آشنا شده و با طرح ايده خود، در مسير توسعه گام بردارند. همچنين اين رويداد به شركت‌هاي محلي كوچك اجازه مي دهد تا با گسترش و توسعه فعاليت هاي خود و توليد انبوه محصولاتشان، وارد بازار جهاني شده و كاربران و مشتريان بين المللي براي خود پيدا كنند.

اين نمايشگاه ها كه با دعوت از شركت‌هاي بزرگ و مطرح جهان در زمينه فناوري اطلاعات هر ساله برگزار مي‌شود، ميزبان شركت‌هاي بزرگي از سراسر دنياست كه فرصت مناسبي براي مؤسسات دانش‌بنيان، استارتاپ‎ها، پژوهشگاه‌ها و مراكز پژوهشي و فناوري دولتي و غيردولتي مرتبط در حوزه فناوري است تا براي تسريع و شتاب‌دهي به پيشرفت‌هاي اين حوزه فناوري، هم‌راستا با بزرگترين كشورهاي جهان و در راستاي استفاده از تجربيات آنها گام بردارند.

در همين حال هدف ديگر برگزاري اين نمايشگاه ها، آشنايي و تبادل فناوري‌هاي روز در حوزه ICT، ايجاد زمينه رشد و شكوفايي هرچه بيشتر شركت‌هاي داخلي و زمينه‌سازي براي سرمايه‌گذاري‌هاي كلان و شناساندن پيشرفتهاي انجام شده در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات به ساير كشورهاي دنيا و مخصوصا كشورهاي آسيايي و اروپايي است.

از سوي ديگر، اين رويداد با برپايي اجلاس هايي در كنار نمايشگاه، به سياست گذاران حوزه ارتباطات اجازه مي دهد تا بتوانند درباره مهمترين مسائل روز جهان در زمينه ICT با هم به بحث و گفت‌وگو بپردازند و نيازهاي كاربران در سراسر جهان را شناسايي كرده و مطابق آن، اقدام به طراحي و توليد وسائل جديد و مدرن ارتباطي كنند.

به دنبال برگزاري پاويون ايران در نمايشگاه‌هاي ساليانه‌ي ITU طي سال‌هاي گذشته، پاويون كشورمان در نمايشگاه بوداپست مجارستان توسط نماينده نمايشگاه‌هاي ITU در ايران برگزار مي شود.