پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : نوري:بدنبال جبران شكست مجارستان هستم
شنبه، 25 اسفند 1397 - 09:18 کد خبر:30619

دارنده مدال برنز كشتي فرنگي جهان گفت: براي جبران شكست در پيكارهاي جهاني سال 2018 مجارستان با جديت و پشتكار تمريناتم را دنبال مي كنم.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ايرنا، حسين نوري فرنگي كار زنجاني تيم ملي بعد از كسب مدال طلاي بازي هاي آسيايي 2018 جاكارتا در پيكارهاي جهاني بوداپست مجارستان عملكرد خوبي نداشت.

او در ديدارهاي مقدماتي وزن 87 كيلوگرم، پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم «رامي هيتانيمي» از فنلاند را با نتيجه عالي 9 بر صفر شكست داد.

دارنده مدال برنز سال 2016 بوداپست مجارستان در دور سوم «اريك آپس» از استوني را با نتيجه پنج بر صفر شكست داد و راهي مرحله يك چهارم نهايي شد كه در اين مرحله مقابل «ژان بلنيوك» فرنگي كار كوبايي الاصل تيم اوكراين و دارنده مدال طلاي جهان و نقره المپيك با نتيجه چهار بر 2 شكست خورد و با توجه به حضور اين حريف اوكرايني در ديدار فينال، نوري به گروه بازنده ها رفت.

نوري در ديدار شانس مجدد مقابل «آرتور شاهينيان» از ارمنستان با نتيجه هفت بر پنج مغلوب شد و به كار خود در اين رقابت ها خاتمه داد و در نهايت در رده نهم قرار گرفت.
وي روز جمعه به خبرنگار ايرنا گفت: خوشبختانه در چند ماه گذشته تمرينات خوبي را زير نظر محمد بنا سرمربي و همكارانش پشت سرگذاشتيم و اميدوارم كه در آينده بتوانيم نتايج خوبي را كسب كنيم.

نوري اظهار داشت: متأسفانه در رقابت هاي جهاني مجارستان در يك غافلگيري و اتفاق كشتي را واگذار كردم و دستم از مدال كوتاه ماند اما بدنبال اين هستم كه تمرينات خود را با جديت و تلاش چند برابر پيگيري كنم و با حضور پرقدرت در رقابت هاي پيش رو، نتايج مجارستان را جبران كنم.

دارنده مدال طلاي بازي هاي آسيايي 2018 جاكارتا اظهار داشت: در حال حاضر تمرينات به نحو خوبي پيش مي رود و با توجه به شرايط آمادگي ملي پوشان به نظرم كشتي فرنگي در آينده اي نزديك متحول خواهد شد و شاهد نتايج خوبي خواهيم بود.

وي تصريح كرد: به عنوان يك سرباز تمريناتم را با انگيزه دنبال مي كنم و تلاش خود را خواهم كرد كه در رقابت هاي پيش رو بهترين كشتي ها را براي ايران بگيرم اما انتظار دارم كه مسئولان نيز در فاصله كوتاه باقي مانده تا المپيك توكيو حمايت هاي لازم را انجام دهند چرا كه كشتي پتانسيل بالايي دارد.

مرحله چهارم اردوي تيم ملي كشتي فرنگي به طور مشترك با حضور كشتي گيران زير 23 سال (اميد) در خانه كشتي عبدالله موحد در حال برگزاري است.

اين تمرينات با حضور 42 فرنگي كار بزرگسال و اميد و كادرهاي فني آنها به طور مشترك برگزار مي شود و اعضاي تيم زير 23 سال خود را براي حضور در رقابت هاي قهرماني آسيا كه روزهاي اول و دوم فروردين ماه در شهر اولان باتور كشور مغولستان برگزار مي شود، آماده مي كنند.

همچنين فرنگي كاران بزرگسال نيز تمرينات خود را زير نظر محمد بنا براي حضور در رقابت هاي قهرماني آسيا پيگيري مي كنند.

اين مرحله از تمرينات تيم ملي كشتي فرنگي بزرگسالان از روز 13 اسفند آغاز شده تا 26 اسفند ادامه خواهد داشت و فرنگي كاران مرحله پنجم اردوي خود را از روز 6 فروردين ماه در خانه كشتي عبدالله موحد پيگيري آغاز مي كنند.

فرنگي كاران بزرگسال تا زمان اعزام به رقابت هاي آسيايي چين يك مرحله اردوي ديگر نيز پس از مرحله پنجم برگزار خواهند كرد.

رقابت هاي كشتي قهرماني سال 2019 آسيا روزهاي 3 تا 8 ارديبهشت ماه 98 در شهر «شي‏ آن» چين برگزار مي شود.