پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : انتشار كتاب «سينماي ايران» در تركيه
شنبه، 25 اسفند 1397 - 08:48 کد خبر:30616

كتاب «سينماي ايران» نوشته رضا ايلوم، به زبان تركي استانبولي در 160 صفحه از سوي انتشارات seyyah  تركيه به زيور طبع آراسته شد.

 به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، رضا اويلوم، نويسنده كتاب «سينماي ايران» با كوروش مقتدري، وابسته فرهنگي ايران در استانبول ديدار و گفت‌وگو كرد. كوروش مقتدري در اين ديدار با اشاره به جايگاه سينماي ايران در تركيه، از اهتمام نويسنده تركيه‌اي در زمينه تأليف و انتشار كتابي در خصوص سينماي ايران قدرداني كرد و گفت: با انتشار اين كتاب تا حدي خلأ كمبود منابع به زبان تركي استانبولي در خصوص سينماي ايران در تركيه پر شده است و اميدواريم با  انتشار اين كتاب، علاقمندان در تركيه بتوانند اطلاعات بيشتري درباره سينماي ايران كسب كنند.

رضا اويلوم، نويسنده كتاب «سينماي ايران» هم در اين ديدار گفت: در اين كتاب سعي كردم در خصوص تاريخ سينماي ايران، مفاهيم در سينماي ايران، سينماي دفاع مقدس، ارتباط ادبيات و سينما در ايران، كارگردانان و فيلم‌هاي مطرح  سينماي ايران و جشنواره‌هاي فيلم در ايران، مطالبي را به خوانندگان ترك ارايه دهم.

گفتني است؛ كتاب «سينماي ايران» به زبان تركي استانبولي در 160 صفحه از سوي انتشارات seyyah  تركيه به زيور طبع آراسته شده است.

رضا اويلوم، نويسنده و پژوهشگر حوزه فيلم و سينما در تركيه تا كنون آثاري در خصوص سينماي جهان از جمله سينماي خاورميانه، سينماي شرق دور، سينماي روسيه و سينماي آلمان از خود منتشر كرده است.

نويسنده در پشت جلد كتاب آورده است: اين تأليف در چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي ايران، دريچه‌اي است به سينماي ايران است كه در حال پيشرفت و توسعه به سر مي‌برد.