پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : امضاي رباعيات بابا افضل كاشاني در استانبول
شنبه، 25 اسفند 1397 - 08:31 کد خبر:30613

بهروز ديجوريان از برگزاري مراسم جشن امضاي ترجمه تركي استانبولي كتاب «رباعيات بابا افضل كاشاني» در شهر استانبول خبر داد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از مهر، بهروز ديجوريان شاعر و مترجم از برگزاري مراسم جشن امضاي ترجمه‌اش از «رباعيات بابا افضل كاشاني» در استانبول خبر داد و گفت: اين مراسم از دهم تا نوزدهم اسفند در مركز فرهنگي آكاتلار-AKM استانبول برگزار شد.

وي افزود: چندي پيش به دعوت مديريت شهرداري بشيكتاش مهمان مركز هنري آكاتلار شدم و محور اين دعوت هم ترجمه تركي كتاب «رباعيات بابا افضل كاشاني» بود. البته كتاب شعر خودم با عنوان «و قلب و كندو و برج دختر» هم در اين برنامه ۱۰ روزي براي مخاطبان امضا مي‌شد و درباره‌اش صحبت‌هايي كرديم.

اين مترجم در ادامه گفت: كتاب «رباعيات بابا افضل كاشاني» در واقع دربرگيرنده ۱۱۱ رباعي است كه از اشعار اين شاعر انتخاب و ترجمه كردم و انتشارات اوكوموش‌لار در استانبول آن را چاپ كرد. اين كتاب در چاپ اول با شمارگان ۲ هزار نسخه و قيمت ۱۵ لير به بازار عرضه شد. نسخه‌هاي چاپ پنجم ترجمه تركي «و قلب و كندو و برج دختر» هم در حال اتمام است و انتشارات جينيوس به زودي چاپ ششمش را راهي بازار نشر مي‌كند.

ديجوريان گفت: دومين كتاب شعرم با عنوان «كوچه صداي تو را نمي‌شنود» هم اين روزها اقدامات پيش از چاپش را در تركيه طي مي‌كند و قرار است تا چندي ديگر منتشر شود.