پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : نظر مفتي اسلووني درباره اسلام و ايران
شنبه، 25 اسفند 1397 - 08:13 کد خبر:30609

مفتي و رئيس جامعه اسلامي اسلووني در ديدار با سفير ايران در لوبليانا گفت: ما براي ايران و فرهنگ اين كشور ارزش و احترام قائل هستيم و بدون آن درك تاريخ اسلام و ايران ممكن نيست.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ايرنا، 'نجاد گرابوس' در ديدار با 'كاظم شافعي' وضعيت مسلمانان در اسلووني و نيز رويكردها و فعاليت هاي جامعه اسلامي درخصوص روند احداث و اتمام ساختمان مسجد لوبليانا و برنامه هاي آتي اين جامعه به ويژه در عرصه هاي فرهنگي توضيحاتي را ارائه داد.

وي افزود: ساخت مسجد لوبليانا اولين گام براي اهداف و فعاليت هاي بعدي است.

مفتي جامعه اسلامي اسلووني همچنين با اشاره به شرايط و وضعيت دشوار هجمه ها عليه اسلام و مسلمانان اظهار داشت: اين دوراني است كه مي بايست آن را با خردمندي پشت سر بگذاريم و براي آن توان و نيروي زيادي صرف كنيم.

سفير جمهوري اسلامي ايران در اسلووني نيز در اين نشست ضمن ابراز خرسندي از تلاش هاي مفتي و جامعه اسلامي اسلووني جهت معرفي اسلام، گفت: سختي مسوليت و كار شما براي ما قابل درك است.

شافعي ضمن اشاره به ضرورت احداث مسجد در لوبليانا به عنوان يك عنصر گردآورنده و هويت بخش به مسلمانان و جامعه اسلامي در اسلووني اظهار داشت: آرزو مي كنم عمليات ساخت مسجد به زودي به اتمام برسد و در آينده نزديك شاهد اجتماع باشكوه مسلمانان در مراسم مذهبي مختلف آن باشيم.

سفير ايران از آمادگي براي همكاري و تعاملات فرهنگي جهت معرفي فرهنگ ايراني - اسلامي خبر داد.

در ملاقات سفير كشورمان با مفتي و رئيس جامعه اسلامي اسلووني همچنين از روابط و تعامل خوب طرفين ابراز خرسندي و بر تداوم آن تأكيد گرديد.

انتظار مي رود نخستين مسجد لوبليانا كه مراحل نهايي ساخت خود را پشت سر مي گذارد، سپتامبر يا اكتبر سال جاري ميلادي افتتاح گردد.

براساس پيش بيني مراكز اسلامي، جمعيت مسلمانان اسلووني بالغ بر يكصد هزار نفر است.