پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : ايران و گسترش همكاري گردشگري با مجارستان
پنجشنبه، 23 اسفند 1397 - 10:50 کد خبر:30607

سفير ايران در بوداپست در ديدار جمعي از مديران و نمايندگان آژانس هاي گردشگري مجارستان در شهر 'پچ' اين كشور خواستار گسترش همكاري هاي گردشگري بين دو كشور شد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ايرنا، 'غلامعلي رجبي يزدي' در اين نشست كه 'حيدر اسكندرپور' شهردار شيراز نيز حضور داشت ضمن اشاره به جاذبه ها، ظرفيت ها و امكانات گردشگري ايران بر لزوم همكاري هرچه بيشتر بين آژانس هاي گردشگري دو كشور تاكيد كرد.

سفير ايران در ادامه آمادگي سفارت جهت هرگونه پشتيباني و حمايت از افزايش سفر گردشگران مجاري به ايران را اعلام كرد و افزود: تلاش خواهد شد تا زمينه تسهيل حضور گردشگران مجارستاني در كشورمان از جمله صدور رواديد گردشگري فراهم گردد.

رجبي يزدي گفت: يكي از برنامه ها و اولويت هاي سفارت ايران برقراري ارتباط بين بين مردم و دو كشور است و در اين راستا موضوع گردشگري و فراهم ساختن زمينه بازديد مردم مجارستان از ايران از اهميت خاصي برخوردار است.

سفير ايران ارتباط بين آژانس هاي گردشگري بين دو كشور و آشنايي با امكانات و تسهيلات يكديگر را مهم دانست و تاكيد كرد: در ايران آژانس هاي گردشگري بسياري مشغول فعاليت بوده و ارتباط و آشنايي با آنها مي تواند زمينه گسترش همكاري ها و افزايش شمار گردشگر به ايران را فراهم سازد.

شهردار شيراز كه براي رونمايي از مجسمه حافظ در شهر پچ به مجارستان سفر كرده در اين ديدار پيشنهاد برگزاري اولين نشست تورگردانان دو كشور ايران و مجارستان به ميزباني شهرداري شيراز را مطرح كرد كه اين امر با استقبال موسسات گردشگري مجارستاني مواجه گرديد.

اسكندرپور گفت: شهرهاي اصفهان، يزد و شيراز از قطب هاي گردشگري ايران محسوب مي شوند. طرحي بين اين سه شهر مطرح است به نام مثلث طلايي كه براساس آن، هماهنگي لازم بين شهرهاي يادشده انجام خواهد شد تا گردشگران خارجي بتوانند از اين 3 شهر ديدار كنند.

خاطرنشان مي شود كه شهر شيراز و شهر پچ مجارستان خواهرخوانده هستند.