پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : سفير جديد لهستان به زودي به تهران مي آيد
سه شنبه، 21 اسفند 1397 - 12:01 کد خبر:30599
كاردار لهستان در تهران نسبت به ترميم روابط ايران و لهستان و بازگشت به دوران خوب ارتباطات فيمابين ابراز اميدواري كرد.


كاردار لهستان در تهران با بيان اين كه جمهوري اسلامي از جايگاه ويژه اي در سياست خارجي اين كشور برخوردار است، گفت: سفير جديد لهستان با هدف توسعه و گسترش روابط سياسي، اقتصادي و فرهنگي دو كشور، بزودي عازم ايران مي شود.

 به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از خانه ملت، «وُيچخ اونولت» در ديدار حشمت الله فلاحت پيشه رييس كميسيون امنيت ملّي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي افزود: جمهوري اسلامي از جايگاه ويژه اي در سياست خارجي لهستان برخوردار است و توسعه و گسترش ارتباطات دوستانه فيمابين در عرصه هاي مختلف مورد توجه و پيگيري دولت اين كشور قرار دارد.

كاردار لهستان در تهران در توجيه اقدام دولت اين كشور در برگزاري نشست ورشو اظهار داشت: اين نشست محلي براي طرح نظريات مختلف از سوي نمايندگان كشورهاي شركت كننده درخصوص امنيت در خاورميانه بود كه برخي در حمايت و برخي در مخالفت با نقش ايران در منطقه سخن به ميان آوردند.

اونولت يادآور شد: لهستان به هيچ عنوان در پي برهم خوردن مناسبات دوستانه خود با جمهوري اسلامي ايران نبوده و نخواهد بود.

وي همچنين گفت: سفير جديد لهستان با هدف توسعه و گسترش روابط سياسي، اقتصادي و فرهنگي دو كشور، بزودي عازم ايران مي شود.

كاردار لهستان در تهران نسبت به ترميم روابط ايران و لهستان و بازگشت به دوران خوب ارتباطات فيمابين ابراز اميدواري كرد.

 ايران با قدرت و صلابت در مسير خود به سوي توسعه و پيشرفت گام برمي دارد
رييس كميسيون امنيت ملّي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي نيز در اين ديدار با انتقاد از رفتار غيردوستانه دولت لهستان در برگزاري نشست ضد ايراني ورشو گفت: اين نشست لكه سياهي در تاريخ لهستان بدليل دنباله روي كوركورانه اين كشور از منويات آمريكاي ترامپ برجاي گذاشت.

فلاحت پيشه افزود: مردم ايران از اين اقدام ناشايست لهستان كه سابقه روابط خوب دو كشور در طول تاريخ را خدشه دار كرده است، به شدت ناراضي هستند.

وي همچنين اظهار داشت: تاريخ از ترامپ به عنوان يك ياغي بين المللي پس از هيتلر ياد خواهد كرد كه توانست در اجراي سياست هاي ناجوانمردانه خود عليه جمهوري اسلامي ايران، برخي كشورها از جمله لهستان را با خود همراه سازد.

رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس ادامه داد: تلاش هاي جمهوري اسلامي ايران در مبارزه با تروريسم سازمان يافته، قاچاق مواد مخدر، سلاح، مهاجران غير قانوني به سوي اروپا از سوي دست اندركاران اين نشست ننگين مغفول ماند.

فلاحت پيشه در بخش ديگري از سخنان خود بيان كرد: جمهوري اسلامي ايران با قدرت و صلابت در مسير خود به سوي توسعه و پيشرفت گام برمي دارد و آمريكايي ها بايد حضور قدرتمند جمهوري اسلامي ايران در منطقه را بپذيرند.

وي خاطرنشان كرد: منتقدان سياست هاي نابجا و يك جانبه آمريكا در جهان هر روز بيشتر از قبل مي شوند، درحالي كه جمهوري اسلامي ايران به دليل كمك به بازگرداندن ثبات و امنيت در منطقه و تلاش فراوان براي نابودي تروريست هاي مورد حمايت آمريكا و مرتجعين عرب در سوريه و عراق، جايگاه ويژه تري از گذشته در جهان بدست آورده است.

رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: سفير جديد لهستان در تهران با دشواري فراواني براي جبران اقدام نادرست دولت لهستان و بازسازي روابط فيمابين دو كشور در پيش خواهد داشت.

فلاحت پيشه افزود: اقدام دولت لهستان براي جبران اين رفتار غيردوستانه گام نخست براي ترميم مناسبات فيمابين است.