پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : تعقيب قضايي دو اوكرايني توسط فيس بوك
سه شنبه، 21 اسفند 1397 - 09:12 کد خبر:30594

فيس بوك دو شهروند اوكرايني را به جرم سواستفاده از داده‌هاي شخصي كاربران مورد پيگرد قضايي قرار داده و قصد دارد آنها را به دادگاه بكشاند.

 به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از انگجت، اين دو مرد اندري گورباچف و گلب اسلاچفسكي نام دارند و متهم به سرقت اطلاعات خصوصي كاربران فيس بوك از طريق يك افزونه طراحي شده براي مرورگرهاي اينترنتي هستند.

اين افراد با طراحي افزونه هايي با موضوع طالع بيني و تست‌هاي سريع اينترنتي ابتدا اطلاعات وارد شدن به سيستم لاگ اين يا ورود افراد به فيس بوك را به دست مي آوردند و سپس از آنها مي خواستند افزونه‌هايي را بر روي مرورگرهاي اينترنتي خود نصب كنند كه منجر به سرقت اطلاعات خصوصي و به خصوص فهرست دوستان هر كاربر مي‌شد.

اين افراد علاوه بر تخلفات يادشده، آگهي هاي تبليغاتي سفارش گرفته شده توسط خودشان را هم به جاي آگهي‌هاي فيس بوك براي اين دسته از كاربران نمايش داده و پول به جيب مي زدند.

افزونه‌هاي طراحي شده توسط اين افراد در سال هاي 2017 و 2018 توسط بيش از 63 هزار نفر مورد استفاده قرار گرفته است. فيس بوك مدعي است، براي شناسايي اين افراد بيش از 75 هزار دلار هزينه كرده است.