پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : ظرفيت هاي بالاي صوفيا و تهران براي توسعه روابط
دوشنبه، 20 اسفند 1397 - 09:32 کد خبر:30581
حشمت‌الله فلاحت‌پيشه در ديدار وسلين مارشكي معاون رئيس پارلمان بلغارستان با اشاره به پيشينه خوب روابط بين دو كشور، گفت: جمهوري اسلامي ايران و بلغارستان از ظرفيت بالايي براي توسعه و تقويت همكاري‌هاي سياسي و اقتصادي برخوردارند.


رئيس كميسيون امنيت ملي وسياست خارجي مجلس نقش بلغارستان در حفظ توافق برجام را سازنده خواند و گفت: تهران و صوفيا از ظرفيت هاي بالايي براي توسعه همكاري ها برخوردارند.

 به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از خانه ملت، حشمت‌الله فلاحت‌پيشه در ديدار وسلين مارشكي معاون رئيس پارلمان بلغارستان با اشاره به پيشينه خوب روابط بين دو كشور، گفت: جمهوري اسلامي ايران و بلغارستان از ظرفيت بالايي براي توسعه و تقويت همكاري‌هاي سياسي و اقتصادي برخوردارند.

وي افزود: گسترش ارتباطات پارلماني به تسهيل مناسبات سياسي و اقتصادي ميان دو كشور كمك خواهد كرد.

رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در بخش ديگري از سخنان خود، مواضع دو كشور در مسائل بين‌المللي را نزديك خواند و اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران به مراتب بيشتر از كشورهاي اروپايي هزينه مقابله با يكجانبه گرايي آمريكا را پرداخت كرده است.

فلاحت پيشه با بيان اين مطلب ادامه داد: لذا انتظار اين است كه كشورهاي اروپايي درك مشتركي با ايران داشته باشند.

رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس نقش بلغارستان در حفظ توافق برجام را مهم و سازنده خواند.

فلاحت پيشه با اشاره به اعمال تحريم هاي ظالمانه عليه كشورمان، آن را سياستي شكست خورده خواند و تصريح كرد: برخلاف ادعاي آمريكايي ها، جمهوري اسلامي ايران با صلابت مقابل تحريم ها ايستاده است.

رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس همچنين بر ارتقاء سطح مناسبات اقتصادي بين دو كشور و استفاده از ظرفيت‌هاي بالاي ترانزيتي ايران تاكيد كرد.

فلاحت پيشه بر افزايش مناسبات پارلماني ميان كميسيون‌هاي تخصصي در مجالس دو كشور تاكيد كرد.