پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : گردهمايي بين‌المللي ناشران در استانبول
جمعه، 17 اسفند 1397 - 20:26 کد خبر:30565

چهارمين گردهمايي بين‌المللي ناشران با شركت بيش از 80 كشور جهان از جمله جمهوري اسلامي ايران در استانبول برگزار شد.

 به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل ازسازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، با هدف آشنايي و تبادلات ناشران با يكديگر، چهارمين گردهمايي بين‌المللي ناشران با عنوان «فلوشيپ استانبول» 7 تا 9 اسفندماه با شركت بيش از 80 كشور جهان از جمله جمهوري اسلامي ايران در استانبول برگزار شد.

در حاشيه برگزاري اين گردهمايي، كوروش مقتدري، وابسته فرهنگي ايران در استانبول در سخناني در خصوص برنامه‌هاي فلوشيپ استانبول با نمايندگان ناشران ايراني ديدار و گفت‌وگو كرد.

جعفري‌اقدم، مدير آژانس ادبي و ترجمه پُل در ديدار با وابسته فرهنگي ايران در استانبول درباره اين رويداد حوزه نشر گفت:  آژانس ما در اين فلوشيپ، 500 عنوان از آثار ناشران ايراني در حوزه‌هاي كودك و نوجوان و ادبيات داستاني را ارائه كرده است و موفق شد كپي رايت تعدادي از آثار ناشران ايراني را به ناشران كشورهاي ديگر واگذار كند.

مقتدري هم با اشاره به جايگاه ادبيات ايران اسلامي و آثار ارزشمند و فاخر به زبان فارسي در ميان ادبيات ساير ملل، حضور ناشران و نمايندگان حوزه نشر ايران را در مجامع بين‌المللي مهم ارزيابي كرد.

بنابر اعلام اين خبر، جشنواره فلوشيپ استانبول با همكاري وزارت فرهنگ و گردشگري تركيه و شهرداري استانبول توسط انجمن كپي رايت ناشران تركيه (TBYM) برگزار مي‌شود. هدف اين جشنواره توسعه روابط حرفه‌اي بين ناشران تركيه‌اي با ناشران و آژانس هاي ادبي  ديگر كشورها  و همچنين، تبديل شهر استانبول به مكاني بين‌المللي جهت مبادلات كپي رايت است.