پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : اروپا و كارزار تبليغاتي مجارستان عليه يونكر
سه شنبه، 14 اسفند 1397 - 15:19 کد خبر:30553

يكي از سخنگويان كميسيون اروپا در كنفرانسي مطبوعاتي دولت مجارستان و شخص نخست‌وزير اين كشور را به طرح اظهارات خلاف واقع متهم كرد.

 به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از يورونيوز، مارگاريتيس اسكيناس، يكي از سخنگويان كميسيون اروپا اعلام كرد، هر جايي كه مقامات اين كميسيون مورد اهانت و تبليغات اخبار جعلي قرار بگيرند، با واكنش تند اين نهاد اروپايي مواجه خواهند شد.

واكنش سخنگوي كميسيون اتحاديه اروپا بي‌ترديد به كمپين تبليغاتي دولت مهاجرستيز ويكتور اوربان، نخست‌وزير مجارستان است كه در كنار دشمنان اصلي دولت مجارستان نام و عكس ژان كلود يونكر، رئيس كميسيون اروپا را هم قرار داده است.

رابطه بين كميسيون اروپا و دولت اوربان از تابستان سال ۲۰۱۵ و با شروع بحران مهاجرت به تاريكي گراييده است.

دولت مجارستان به تازگي در يك كارزار تبليغاتي عكس‌هايي از يونكر و جورج سوروس، را كنار هم به عنوان «دشمنان» اروپاي «سفيدپوست و مسيحي» منتشر كرده‌اند. كميسيون اروپا در همين راستا سياست‌هاي «پرتوهم و تئوري توطئه» دولت مجارستان را مورد انتقاد قرارداد.

فرانتس تيمرمن، معاون آلماني كميسيون اروپا هم اخيراً در گفت‌وگو با روزنامه ولت مستقيماً نخست‌وزير مجارستان را «متوهمي» ناميد كه تنها از طريق «دشمن‌تراشي» براي خود كسب اعتبار و مشروعيت مي‌كند.

مجارستان يكي از ۲۸ كشور عضو اتحاديه اروپا است كه در دو سال اخير بارها از سوي اين اتحاديه هشدار دريافت كرده و ماده تنبيهي هفتم منشور اين اتحاديه شاملش شده است. ماده هفتم اتحاديه اروپا، ماده‌اي تنبيهي است كه حق رأي مجارستان را در تصميم‌هاي كلان اتحاديه مي‌گيرد. نمايندگان پارلمان اروپا در ماه سپتامبر گذشته به اين ماده عليه مجارستان رأي دادند.