پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : «منو ببين» نامزد دريافت جايزه جشنواره روماني
دوشنبه، 13 اسفند 1397 - 18:14 کد خبر:30542

انيميشن «منو ببين» به كارگرداني رضا مهرانفر نامزد دريافت جايزه در بخش كودكان جشنواره روماني شد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از افكارنيوز، انيميشن كوتاه «منو ببين» به كارگرداني رضا مهرانفر كه سال جاري را با حضور در جشنواره‌هاي مختلف بين‌المللي و داخلي پشت سر گذاشته است، اين بار در بخش آثار كوتاه با موضوع كودكان جشنواره Short to The Point روماني حضور خواهد داشت. آخرين اثر انيميشن رضا مهرانفر در جشنواره‌هاي آكسفورد آمريكا، هنديكپ فرانسه، فيلم كوتاه تهران، رشد و كودك و نوجوان حضور داشته و ماه اسفند را با جشنواره انيميشن تهران و جشنواره Short to The Point در پيش‌رو دارد.

اين جشنواره كه فعاليت خود را از سال ۲۰۰۹ آغاز كرده است، در راستاي پخش و معرفي فيلم‌هاي كوتاه در روماني، فيلم‌هاي راه‌يافته به رقابت‌هاي ماهانه خود را در بيش از ۳۰ شهر روماني به نمايش مي‌گذارد. اين جشنواره امسال در هفده بخش كوتاه مختلف از جمله درام، مستند، كمدي، علمي-تخيلي، وحشت، آماتوري، موبايل، موزيك ويدئو، آماتوري، تجربي، دانش‌آموزان برگزار مي‌شود كه انيميشن كوتاه «منو ببين» در بخش كوتاه با موضوع كودكان به همراه ۲ فيلم «اتاق‌هاي تعطيلات» از كشور لهستان و «هديه‌هاي دوباره» از آمريكا نامزد شده و از گزينه‌هاي اصلي براي دريافت جايزه اين بخش است.

«منو ببين» درباره پسركي است كه در دنيايي از اضطراب و ترس زندگي مي‌كند؛ ترسي كه براي ديگران معنا ندارد و ناديده گرفته مي‌شود. جهان عادي در جريان است، اما همه چيز براي او تنهايي و تاريكي است.

عوامل انيميشن «منو ببين» عبارتند از كارگردان: رضا مهرانفر، تهيه كننده: مريم صانعي، نويسنده: مونا شاهي و غلامعلي ميكائيلي، سوپروايزر بخش انيميشن: اسفنديار حاجي اسدالهي، مدير دوبلاژ: يگانه رمضاني، صداگذار: آرش قاسمي، پخش بين‌المللي: فيدان، مشاور رسانه‌اي: سعيده الله دادي.

برگزيدگان اين دوره جشنواره كه در روزهاي پاياني ماه فوريه ميلادي برگزار خواهد شد، روز ۳۱ مارس معرفي خواهن