پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : هشدار نخست وزير مجارستان به اتحاديه اروپا
دوشنبه، 13 اسفند 1397 - 09:25 کد خبر:30541

 نخست وزير مجارستان با انتقاد از درخواست برخي مقامات اروپايي از حزب متبوعش موسوم به 'فيدش' براي خروج از پارلمان اروپا، در مورد وجود چنين رويكردي به اتحاديه اروپا هشدار داد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ايرنا، «ويكتور اوربان» روز يكشنبه در واكنش به برخي مقامات و احزاب اروپايي كه خواستار خروج حزب «فيدش» به رهبري وي از پارلمان اروپا شده اند، گفت: اين اقدامات در راستاي ايجاد شكاف بين احزاب هم خانواده انجام مي گيرد.

وي در گفت وگو با نشريه «بيلد آم زونتاگ» افزود: امروز نوبت ما است، فردا هم به احزاب ايتاليايي و اتريشي حمله خواهند كرد. در اين كشور ها احزاب راست ملي گرا رياست دولت را در دست دارند.

هفته گذشته شمار زيادي از احزاب دموكرات مسيحي اروپا خواهان خروج حزب 'فيدش' از اتحاديه اروپا شدند.

نخست وزير مجارستان از منتقدان اصلي سياست اتحاديه اروپا در پذيرش مهاجران غيرقانوني بوده و بارها «ژان كلود يونكر» رئيس كميسيون اروپايي و «جورج سوروس» ميلياردر آمريكايي مجارستاني الاصل را به خاطر حمايت از اين سياست مورد انتقاد قرار داده است.

اوايل اسفند ماه يونكر طي سخناني به انتقادهاي نخست وزير مجارستان از سياست هاي مهاجرتي اتحاديه اروپا پاسخ داد.

وي با متهم كردن نخست وزير مجارستان به دروغگويي و اتهام زني ناروا به اتحاديه اروپا گفت: اگر اوربان معترض است، حزب «فيدش» به رياست وي مي تواند از پارلمان اروپا خارج شود.

از سه سال پيش كه موج گسترده‌اي از پناهجويان و مهاجران به كشورهاي اروپايي روي آوردند، بحث و مناقشه در مورد سياست‌هاي مهاجرتي نيز بالا گرفته است.

در برابر كشورهايي مانند آلمان و فرانسه كه سياست‌هاي مداراجويانه‌اي در قبال پناهجويان و مهاجران دارند، كشورهايي مانند ايتاليا پس از قدرت گيري راست‌گرايان و مجارستان و لهستان بر طبل مهاجر ستيزي مي‌كوبند.