پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : درخشش 3 آزادكار ايران در جام دانكلوف
یکشنبه، 12 اسفند 1397 - 09:46 کد خبر:30533

حسن يزداني و پرويز هادي به ديدار فينال اوزان 86 و 125 كيلوگرم رقابت هاي بين المللي كشتي آزاد جام دانكلوف بلغارستان راه يافتند و رضا يزداني راهي ديدار رده بندي شد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ايرنا، مسابقات اوزان 86، 97 و 130 كيلوگرم رقابت‌هاي بين المللي كشتي آزاد جام دانكلوف بلغارستان كه جزء مسابقات داراي رنكينگ اتحاديه جهاني كشتي محسوب مي شود، از ظهر امروز در شهر روسه در حال برگزاري است كه در پايان ديدارهاي مقدماتي حسن يزداني و پرويز هادي در اوزان 86 و 125 كيلوگرم با شكست تمامي رقبا به ديدار فينال راه يافتند و رضا يزداني نيز در ديدار رده بندي حضور دارد.

 وزن 86 كيلوگرم- حسن يزداني
در وزن 86 كيلوگرم حسن يزداني در دور نخست با نتيجه 11 بر صفر «دومينيك ابونادر» دارنده مدال نقره بازي هاي آسيايي 2018 جاكارتا از لبنان را مغلوب كرد.

وي در دور دوم مقابل «احمد ماگامايف» از بلغارستان با نتيجه 10 بر صفر به پيروزي رسيد و در دور سوم نيز با نتيجه 10 بر صفر «عظمت دولت بيكوف» دارنده مدال نقره زير 23 سال جهان از قزاقستان را شكست داد و راهي مرحله يك چهارم نهايي شد. وي در اين مرحله  «روسلان عبدالله يف» از روسيه را با نتيجه 11 بر صفر شكست دارد و در ديدار نيمه نهايي نيز با نتيجه 11 بر يك از سد «بوريس ماكويف» دارنده مدال نقره جهان از كشور اسلواكي گذشت و راهي ديدار فينال شد.

يزداني در ديدار فينال پيكارهاي جهاني سال 2017 فرانسه نيز موفق به حريف روسي الاصل خود از اسلواكي شده بود.

وزن 97 كيلوگرم- رضا يزداني
در وزن 97 كيلوگرم رضا يزداني كه پس از گذشت بيش از 2 سال گام در يك تورنمنت بين المللي گذاشته بود، عملكرد خوبي داشت.

دارنده 4 مدال طلا و برنز جهان در دور اول مقابل «آبراهام كونيدو» از ايتاليا با نتيجه 10 بر 6 به پيروزي رسيد و در دور دوم با نتيجه 11 بر 2 «ماگومدگادجي نوروف» از مقدونيه را مغلوب كرد. يزداني در دور سوم نيز با نتيجه 9 بر يك «فاتح ياشارلي» از تركيه را از پيش رو برداشت و راهي مرحله نيمه نهايي شد. وي در اين مرحله در مصاف با «والري آندريتسف» دارنده مدال نقره المپيك 2012 و برنز جهان از اوكراين با نتيجه 5 بر 4 مغلوب شد و به ديدار رده بندي رفت.

يزداني در بازي هاي المپيك 2012 لندن مقابل آندريتسف اوكرايني مصدوم شده بود.

وزن 125 كيلوگرم- پرويز هادي
در وزن 125 كيلوگرم، پرويز هادي در دور نخست «ميچائيل كوسوي» از آمريكا را با نتيجه 10 بر صفر مغلوب كرد. وي در دور بعد مقابل «ژي وي دنگ» از چين با نتيجه 8 بر 4 به برتري رسيد و راهي مرحله يك چهارم نهايي شد. هادي در اين مرحله «نيكولاس گويازدوفسكي» دارنده مدال برنز جهان از آمريكا را با نتيجه 5 بر 2 از پيش رو برداشت و راهي مرحله نيمه نهايي شد. وي در اين مرحله نيز مقابل «دانيل ليگتي» از مجارستان با نتيجه 13 بر 8 به پيروزي رسيد و به ديدار فينال راه يافت.

ديدارهاي فينال و رده بندي اين 3 وزن فردا شب برگزار مي شود.

همچنين حسين خاني امروز شنبه در ديدارهاي شانس مجدد وزن 74 كيلوگرم با نتيجه 2 بر يك از سد «سنور دميرتاش» دارنده مدال برنز المپيك و جهان از تركيه گذشت تا براي كسب مدال برنز به مصاف «ياكوب گور» دارنده مدال نقره و برنز جهان از تركيه برود.

وي در دور مقدماتي و در دور نخست مقابل «واسلي ميخايلوف» از اوكراين با نتيجه 5 بر 4 به پيروزي رسيد و در دور دوم نيز با نتيجه 16 بر 6 «ماكسيم واسيليوگلو» از كشور روماني را شكست داد اما در مرحله يك چهارم نهايي مقابل «بكزاد عبدالرحمن اف» دارنده مدال برنز جهان از كشور ازبكستان در يك كشتي نزديك با نتيجه 2 بر يك مغلوب شد و با توجه به حضور اين كشتي گير ازبكي در ديدار فينال، حسين خاني به گروه بازنده ها رفت.