پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : سرما در يونان مشكلات پناهجويان را مضاعف كرد
یکشنبه، 9 دی 1397 - 10:05 کد خبر:30129

مشكلات پناهجويان در يونان ياياني نداشته و با تغييرات جوي و سرماي شديد دشواري هاي آنها مضاعف مي شود.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از رسانه هاي خبري يونان، با بارش برف و باران شديد در جزيره ' سامو' در جنوب شرقي يونان در روزهاي اخير مشكلات پناهجويان چندان برابر شده است.

براساس اين گزارش،از اين جزيره با عنوان آفريقاي كوچك در يونان ياد مي شود كه 4 هزار و 500 نفر پناهجو از كشورهاي آفريقايي و بخصوص كنگو، مصر، عراق و افغانستان طي سه ماه گذشته به اين جزيره وارد شده اند و اكنون اين پناهجويان خود اقدام به ايجاد كمپ ويژه نهگداري در زير درختان اين جزيره كرده اند زيرا كمپ رسمي اين جزيره ديگر جاي پذيرش پناهجويي را نداشته و دولت آتن نيز تدابير لازم را براي حل مشكلات آنان به عمل نياورده است .

بر اين اساس،پناهجويان جديد اقدام به برپايي چادرهاي غير مناسب كرده اند كه طي چند روز گذشته به علت باران و برف شديد اين چادرها مقاومتي ندارند و جلوي سرماي طاقت فرسا را نمي گيرد.

اين كمپ خود ساخته فاقد سرويس هاي بهداشتي و آب آشاميدني است و درواقع يك آفريقاي كوچك در جزيره سامو و در نزديكي كمپ رسمي ويژه نگهداري پناهجويان به شمار مي رود .

رسانه هاي يوناني افزودند:اين جزيره پيشتر شاهد سيل پناهجويان سوري بود اما اكنون بيشتر پناهجوياني كه به سامو وارد مي شوند شهروندان كشورهاي آفريقايي كه براي زنده ماندن خود و فرزندانشان، راه آوارگي را پيشه مي كنند،است.