پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : اردوغان: نتانياهو تو صداي ظالمان هستي
دوشنبه، 3 دی 1397 - 09:46 کد خبر:30102

رئيس جمهوري تركيه خطاب به نخست وزير رژيم صهيونيستي تصريح كرد: نتانياهو؛ تو صداي ظالمان هستي.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از آناتولي، رجب طيب اردوغان رئيس جمهوري تركيه با حضور در مراسم افتتاح چندين پروژه عمراني در استان استانبول تصريح كرد: نتانياهو؛ اين بار به بيراهه زدي. تو صداي ظالمان هستي.

رئيس جمهوري تركيه در اين باره گفت: تا زماني كه اسرائيل به خاطر جنايت عليه بشريت و ويرانگري مؤاخذه نشده است، حق ندارد كسي را متهم به ارتكاب جرم بكند.

رجب طيب اردوغان در ادامه گفت: سربازان شما زنان و كودكان را لگدمال مي‌ كنند، تو ظالمي و در رأس يك حكومت تروريستي هستي، اين القاب برازنده تو است.

وي سپس تصريح كرد: نتانياهو از حمايت‌ هايي كه از مظلومان و قربانيان فلسطيني مي‌ شود، ناراحت است و اظهارات توهين آميزي عليه تركيه به كار مي‌ برد. دست به اتهام پراكني مي‌ زند، تركيه را متهم به اشغال قبرس و كشتار زنان و كودكان مي‌ كند.

اردوغان افزود: تصور مي‌ كنم نخست وزير اسرائيل اشتباه لُپي كرده است، احتمالا مي‌ خواسته بگويد كه خودشان اشغالگر بوده و در ملاء عام دست به قتل‌ عام زنان، كودكان و فلسطينيان بي‌ گناه با اسلحه، بمباران و كوچ اجباري ‌مي‌ زنند.

 روز گذشته سران تركيه و رژيم صهيونيستي انتقادات تندي را عليه يكديگر انجام دادند و «رجب طيب اردوغان» رئيس جمهوري تركيه گفت: يهوديان در اسرائيل به مردمي كه روي زمين افتاده‌اند، حمله مي‌كنند و آنها را هدف ضرب و شتم قرار مي‌دهند. در حقيقت يهوديان فقط مردان را نمي‌زنند، بلكه زنان و كودكاني هم كه زمين مي‌افتند مورد ضرب و شتم قرار مي‌دهند. اما اگر آنها جرات كنند با ما طرف شوند، ما به عنوان مسلمانان با اين مردم (يهوديان) مقابله مي‌كنيم و درسي به آنها خواهيم داد.

اين سخنراني اردوغان با واكنش تل‌آويو همراه شد و نتانياهو گفت: اردوغان، اشغالگر قبرس شمالي كه ارتشش زنان و كودكان را در روستاهاي كردنشين در داخل و خارج تركيه قتل‌عام مي‌كند، نمي‌تواند به اسرائيل درس اخلاق بدهد.