پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : پايان كار نمايشگاه كتاب بلغارستان
یکشنبه، 2 دی 1397 - 10:49 کد خبر:30094

چهل‌وششمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب صوفيا با حضور ناشران خارجي و بلغاري، به كار خود پايان داد. رايزني فرهنگي ايران در بلغارستان يكي از شركت‌كنندگان پرمخاطب اين نمايشگاه بود.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، نمايشگاه بين‌المللي كتاب صوفيا توسط انجمن كتاب بلغاري برگزار مي‌شود. در دوره چهل‌وششم اين نمايشگاه كه در كاخ ملي فرهنگ صوفيه برگزار شد، بيش از 200 ناشر از كشورهاي مختلف از جمله ايران، حضور داشتند.

در اين دوره از نمايشگاه كشورهاي آلمان، اتريش، سوئيس و ليختن‌اشتاين، به عنوان ميهمان‌هاي ويژه حضور داشتند. در غرفه اين كشورها كتاب‌هاي متنوعي مربوط به فرهنگ و ادبيات كشورهاي آلماني‌زبان با همكاري رايزني‌هاي فرهنگي اين كشورها نمايش داده شد.

گفتني است؛ رايزني فرهنگي كشورمان در بلغارستان همچون دوره‌هاي مختلف اين نمايشگاه، با كتاب‌هاي مختلفي با موضوعات ايران‌شناسي، هنري (عكس، نقاشي، مينياتور و نقاشي‌هاي استاد فرشچيان)، زبان و ادبيات فارسي (اشعار شعراي مختلف ايران با ترجمه به زبا‌ن‌هاي بلغاري و انگليسي)، كتاب‌هاي نفيس (فارسي، انگليسي)، كتاب‌هاي مذهبي، اسلامي و تاريخي، انديشه‌ها و زندگينامه حضرت امام خميني(ره) به زبان بلغاري، كتاب انقلاب اسلامي، كتاب‌هايي از اماكن تاريخي و گردشگري از شهرهاي مختلف ايران به همراه آثاري از صنايع دستي ايراني، حضوري چشمگير در اين دوره از نمايشگاه داشت كه مورد استقبال بازديدكنندگان قرار گرفت.

جانشين رييس‌جمهور بلغارستان، از جمله مخاطبان پرشمار غرفه رايزني فرهنگي ايران در اين نمايشگاه بود.