پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : بن علي يلدريم:بيت المقدس نماد مبارزه است
شنبه، 24 آذر 1397 - 15:51 کد خبر:30041

رئيس پارلمان تركيه گفت كه قدس نماد مبارزه و مقاومت براي احقاق حق و نيل به استقلال به شمار مي رود، زيرا اين شهر بيرق مساله فلسطين است.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از خبرگزاري تقريب، يلدريم با ايراد نطقي در حاشيه ضيافتي كه به افتخار شركت كنندگان در دومين كنفرانس انجمن "نمايندگان پارلماني براي قدس" در شهر استانبول برگزار شده بود، با بيان اينكه هدف مشترك ما اين است كه ديدگان مان به تشكيل كشور آزاد مستقل فلسطين منور گردد، ابراز اميدواري كرد كه صداي اذان جايگزين صداي توپ و تانك و ويرانگري در قدس شود.

وي خاطرنشان ساخت كه دولت صهيونيستي سرزمين فلسطين را به اشغال خود درآورده است و با خشونت و تهديد و سركوب حقوق ملت فلسطين را پايمال مي كند، همان اتفاقي كه به تازگي در جريان تظاهرات بازگشت در نوار غزه صورت گرفت.

يلدريم، ضمن دعوت همه فلسطينيان به وحدت رويه در عرصه مبارزه و مقاومت براي تضمين احقاق حقوق حقه خويش، تاكيد كرد كه بايد همه طرف ها براي حل و فصل مسأله فلسطين دست به تحرك بزنند.

وي ضمن هشدار درباره تأثيرات منفي شكاف داخلي بر مسأله فلسطين، افزود كه اگر وحدت ملي نداشته باشيم، در تشريح رنج و مشكلات خود به ديگران با مشكل مواجه مي شويم.