پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : جديدترين سامانه موشكي روسيه در مرزهاي اروپا
شنبه، 24 آذر 1397 - 15:49 کد خبر:30040

 منابع خبري در وزارت دفاع روسيه از استقرار يك هنگ كامل از سامانه‌هاي موشك‌هاي اس- ۴۰۰ در خطوط مرزي اين كشور در جهت‌گيري به سمت غرب خبر داده‌اند.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) روزنامه «پراودا»، چاپ مسكو، به نقل از يك مقام آگاه در وزارت دفاع روسيه نوشته است كه دولت فدراسيون روسيه تصميم گرفته تا يك هنگ كامل از سامانه‌هاي موشك‌هاي زمين به هواي اس-400 را در مرزهاي غربي كشور مستقر سازد.

به گفته اين مقام آگاه، اين هنگ در آينده نزديك، احتمالا تا تاريخ 20 دسامبر (29 آذرماه) به حالت آمادگي رزمي درخواهد آمد. وظيفه اين هنگ حفاظت از حريم هوايي روسيه در جهت گيري غربي است.

پيش از اين هم اعلام شده بود كه سامانه‌ موشك‌هاي اس-400 در شهرك كوچك "لوگا" در استان لنينگراد هم مستقر خواهد شد. اين شهر پرجمعيت ترين منطقه مسكوني نواحي فدراسيون روسيه به فاصله تنها چند ده كيلومتر از مرز است.  

 چند سالي است كه مسئله امكان درگيري نظامي بين روسيه و كشورهاي غربي بار ديگر از سوي كارشناسان مطرح شده و همچنان بعيد دانسته نمي‌شود. نشريه آمريكايي «نشنال اينترست» به تازگي پيش بيني كرده كه جنگ بين روسيه و ناتو از منطقه بالكان آغاز شده و با شكست روسيه پايان خواهد يافت.