پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : مودريچ و روياي توپ طلا
چهارشنبه، 14 آذر 1397 - 09:44 کد خبر:29963
وصال روحاني


لوكا مودريچ كروات و 33 ساله كه براساس آراي خبرنگاران جهان برنده توپ طلاي 2018 شد، گفت تصاحب اين جايزه فراتر از رؤياهايش بوده است.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ايران، وي به لطف پيروزي رئال مادريد در ليگ قهرمانان اروپا و نايب قهرماني كرواسي در جام جهاني با برتري قاطع آرا بر كريس رونالدو و آنتوان گريزمان، دو كانديداي نهايي ديگر جايزه اهدايي «فرانس فوتبال» را كسب و آن را ضميمه جايزه مرد سال فيفا و مرد سال اروپا كه پيش‌تر به دست آورده بود، كرد.

مودريچ افزود: «از همه كساني كه به من ياري رساندند، از جمله همبازيانم در باشگاه رئال مادريد و تيم ملي كرواسي و همچنين دوستان و اعضاي خانواده‌ام تشكر مي‌كنم. همه ما از دوران كودكي رؤياهايي داريم و رؤياي من هم بازي در تيم‌هاي بزرگ بوده كه به آن رسيده‌ام.»

مودريچ كه  10 پيروزي متوالي ليونل مسي و كريس رونالدو را در اين انتخابات قطع كرد، همچنين گفت:« تلاش زياد و تداوم در كار، چيزهايي بوده‌اند كه مرا به اين افتخار رساندند.» مودريچ متذكر شد كه خودش به رافائل واران و گريزمان از فرانسه و رونالدو از پرتغال رأي داده است. در همين حال، آنتوان گريزمان با تبريك پيروزي مودريچ، كنايه‌اي هم به مسئولان برگزاري اين انتخابات زد: «نمي‌دانم براي تصاحب توپ طلا چه كار ديگري را بايد انجام مي‌دادم. آيا قهرماني در جام جهاني و فتح ليگ اروپا با اتلتيكومادريد هم كافي نيست؟ باعث تأسف است كه يك فرانسوي با وجود قهرماني اين كشور در جام جهاني برنده توپ طلا نشود. شايد آنها ليگ قهرمانان اروپا را بالاتر از جام جهاني مي‌دانند.»

فرانس فوتبال كه سال‌ها فقط به اهداي تك جايزه توپ طلا به فرد پيروز اكتفا مي‌كرد، اين بار بهترين بازيكن جوان سال را نيز انتخاب كرد و كيليان امباپه از فرانسه را براي اين مهم برگزيد. امباپه نيز با انتقاد گفت: «برايش قابل فهم نيست كه چگونه فردي غيرفرانسوي توپ طلا را برده است.»

ديگر برنده جوايز «فرانس فوتبال» هگربرگ نروژي بود كه بازيكن برتر زن سال شناخته شد. فقط فرانسوي‌ها نبودند كه نتيجه رأي‌گيري فرانس فوتبال را نامنصفانه دانستند و پرتغالي‌ها هم به سبب برنده نشدن رونالدو، به اين انتخابات تاختند. «ابولا» و «ركورد» كه مطرح‌ترين روزنامه‌هاي ورزشي پرتغال هستند، به جاي تبديل كردن خبر پيروزي مودريچ به گزارش نخست خود، بر رويدادهاي ليگ پرتغال تمركز كردند با اين حال علاوه بر نشريه معتبر اكيپ فرانسه، اوله، اوگلوبو، گاتزتا دلو اسپورت و «AS» عكس و گزارش اول‌شان را به پيروزي مودريچ اختصاص دادند.