پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : ايران در نمايشگاه و بازارچه خيريه اسلووني
چهارشنبه، 14 آذر 1397 - 09:34 کد خبر:29961

سفارت جمهوري اسلامي ايران با هدف به نمايش گذاردن فرهنگ، تاريخ و تمدن كشورمان در نمايشگاه و بازارچه خيريه سيلا در لوبليانا اسلوني فعالانه شركت كرد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ايرنا، بيست و پنجمين نمايشگاه و بازارچه بين المللي اسلووني موسوم به «سيلا» شامگاه يكشنبه با حضور و مشاركت پررنگ و فعال سفارت جمهوري اسلامي ايران در اسلووني به همراه برخي سفارتخانه ها و نمايندگي هاي ديپلماتيك مقيم و نيز انجمن هاي خارجي و مؤسسات فرهنگي اجتماعي اسلووني در سالن اجتماعات هتل يونيون لوبليانا برگزار شد.

سفارت جمهوري اسلامي ايران همچون سال‌هاي گذشته با هدف مشاركت در انجام امور خيريه و همچنين به نمايش گذاشتن و شناساندن فرهنگ، تاريخ، تمدن و سنن كشورمان در اين نمايشگاه و بازارچه خيريه شركت كرد.

سفارت ايران همچنين بخشي از ويژگي هاي فرهنگي و تمدن كهن اسلامي و ايراني را در قالب غرفه صنايع دستي و غرفه غذاهاي ايراني به نمايش گذاشت كه با استقبال پر شور بازديدكنندگان مواجه شد.

لازم به ذكر است حضور و مشاركت كشورمان براي چهارمين سال متوالي در اين نمايشگاه صورت پذيرفت.

در اين نمايشگاه و بازارچه خيريه كه با سخنان بروت پاخور رئيس جمهوري اسلووني افتتاح شد، سي و چهار كشور از جمله تركيه، اندونزي، برزيل، ايتاليا، آلمان، پرتغال، كرواسي، اوكراين، اوگاندا، مصر، مجارستان، فرانسه، فنلاند و آمريكا در بخش اصلي و نوزده كشور از جمله روسيه، مصر، آلمان، هندوستان، تايلند، پرو، برزيل، سوئد و فنلاند در بخش جنبي (ارائه محصولات خوراكي و اغذيه سنتي كشورها) حضور داشتند.