پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : رئيس پارلمان تركيه به ايران سفر مي‌كند
سه شنبه، 13 آذر 1397 - 13:40 کد خبر:29955

رئيس پارلمان تركيه براي حضور در كنفرانس رؤساي مجالس 6 كشور در موضوع مبارزه با تروريسم، روز جمعه به ايران سفر مي‌كند.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از فارس، «بينالي ايلديريم» رئيس پارلمان تركيه روز جمعه 16 آذر (7 دسامبر) براي ديدار با مقامات جمهوري اسلامي ايران، به تهران سفر مي‌كند.

ايلديريم طي مصاحبه با خبرنگاران در فرودگاه آنكارا پيش از آغاز سفر دوره‌اي خود (به مقاصد چين، قرقيزستان و ايران) گفت: «از نظر ما همكاري منطقه‌اي و فهم متقابل از مبارزه با تروريسم و رفع اختلاف نظرها در موضوع استانداردهاي تروريسم، امري حياتي براي موفقيت (در اين مبارزه) است».

به نوشته روزنامه «ديلي صاباح» هدف وي از سفر به ايران، تقويت روابط ديلپماتيك و افزايش همكاري‌ها در مبارزه با تروريسم، علي‌الخصوص گروه‌هاي منطقه‌اي از جمله حزب كارگران كردستان (گروهك پ.ك.ك) و سازمان منتسب به «فتح‌الله گولن» - واعظ و اپوزيسيون آمريكانشين تركيه – موسوم به «فِتو» است.

رئيس پارلمان تركيه همچنين در جريان سفر به ايران، در كنفران «توسعه همكاري‌هاي منطقه‌اي در مبارزه با تروريسم» شركت مي‌كند. در اين كنفرانس كه روزهاي جمعه و شنبه در هتل آزادي تهران برگزار مي‌شود، رؤساي مجالس ايران، تركيه، روسيه، افغانستان، پاكستان و چين سخنراني مي‌كنند.