پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : ايران درغرفه نمايشگاه خيريه مجارستان
دوشنبه، 12 آذر 1397 - 14:41 کد خبر:29941

سفارت جمهوري اسلامي ايران در بوداپست در نمايشگاه سالانه خيريه ديپلماتيك كه هر ساله در بوداپست برگزار مي شود، حضور چشمگير داشت.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ايرنا، در اين نمايشگاه خيريه صنايع دستي كشور با محوريت استان زنجان در معرض علاقمندان قرار گرفت.

بازديدكنندگان از صنايع دستي مس زنجان استقبال فراوان كردند.

غلامعلي رجبي يزدي سفير كشورمان در مجارستان در ديدار با «آنيتا هرسگ» همسر ريس جمهوري مجارستان كه در غرفه جمهوري اسلامي ايران حضور يافت، ضمن توضيح پيرامون صنايع كشورمان به ويژه صنايع مس و علاقمندي مردم به اينگونه محصولات از همسر رئيس جمهوري براي بازيد از مناطق ديدني و آشنايي با صنايع كشورمان دعوت بعمل آورد.

همسر رئيس جمهوري مجارستان ضمن قدرداني با تاكيد بر اينكه با تمدن ايران آشنايي دارد و علاقمند به فرهنگ و تمدن ايران است از حضور ايران در نمايشگاه تشكر كرد.

سفارت جمهوري اسلامي ايران در بوداپست سالانه با حضور در اين نمايشگاه ضمن مشاركت در جمع آوري خيريه از اين فرصت براي معرفي صنايع استان هاي كشورمان بهره برداري مي كند.

امسال معرفي صنايع مس زنجان در برنامه غرفه جمهوري اسلامي ايران در بوداپست بوده است كه مورد استقبال بازديد كنندگان قرار گرفت.