پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : استقبال گسترده بوسنيايي ها از غرفه ايران
یکشنبه، 11 آذر 1397 - 19:38 کد خبر:29936

بازارچه ديپلماتيك خيريه بوسني و هرزگوين با حضور سفارتخانه هاي خارجي مقيم در محل نمايشگاه بين المللي اسكندريه در شهر سارايوو برگزار شد و هزاران نفر از شهروندان بوسني هرزگوين از اين نمايشگاه بازديد كردند.  

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) در اين بازارچه، غرفه سفارت جمهوري اسلامي ايران كه با همت همسران ديپلمات هاي ايراني و برخي ديگر از بانوان هموطن برپا شده بود مورد استقبال گسترده ديپلمات هاي مقيم و مراجعين بوسنيايي قرار گرفت.

خانم مريم ارسطوئي همسر سفير ايران در بوسني و هرزگوين در خصوص مشاركت در نمايشگاه خيريه امسال گفت: كوشيديم با  عرضه انواع غذاهاي لذيذ ايراني و محصولات متنوع هنري گوشه اي از غناي فرهنگي ايران را به مردم بوسني هرزگوين معرفي كنيم.

 به گفته بسياري از بازديد كنندگان غرفه ايران بدليل ارائه آثار فرهنگي ، هنري، صنايع دستي و بخصوص انواع شيريني و  غذاهاي سنتي و متنوع ايراني  يكي از بهترين و جذابترين غرفه هاي حاضر در بازارچه خيريه سارايوو بود كه مورد بازديد هزاران نفر از شهروندان بوسنيايي و سفرا و ديپلمات هاي  خارجي قرار گرفت.

در بازارچه خيريه ديپلماتيك امسال بوسني حدود 40 سفارت خارجي و 70  انجمن بوسنيايي حضور داشتند و عوايد ناشي از  اين بازارچه صرف امور خيريه براي كمك به كودكان و نوجوانان در سراسر بوسني و هرزگوين مي‌شود.

بازارچه خيريه سارايوو با مديريت گروهي از همسران سفرا و ديپلمات هاي مقيم و با مشاركت سفارت و نمايندگي هاي سياسي مقيم سارايوو، سازمان هاي خيريه بوسنيايي و حمايت برخي شركت هاي بازرگاني  در آذر ماه هر سال، در محل نمايشگاه هاي بين المللي شهر سارايوو در مركز اسكندريه برگزار مي‌شود.