پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : افزايش تدابير امنيتي در بنادر و تاسيسات اوكراين
یکشنبه، 11 آذر 1397 - 11:21 کد خبر:29935

رئيس جمهور اوكراين در بحبوحه تنش با روسيه از افزايش تدابير امنيتي در بخش‌هاي حياتي اين كشور چون بنادر و نيروگاه‌ها خبر داد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از فارس، رئيس جمهور اوكراين غروب شنبه از افزايش تدابير امنيتي كشورش در تاسيسات زير ساختي مهم چون نيروگاه‌هاي اتمي و بنادر واقع در درياي سياه خبر داد.

 به نوشته خبرگزاري «رويترز» «پترو پوروشنكو» رئيس جمهور اوكراين با اتهام‌زني مجدد عليه روسيه گفت كه اين كشور نيروي نظامي بزرگي را در شرق اوكراين مستقر كرده كه از سوي روس‌گراها در كريمه كنترل مي‌شود.

 رئيس جمهور اوكراين در توييتي نوشت: «روسيه حدود 80 هزار نظامي ، 1400 توپخانه و سامانه‌هاي موشكي، 900 تانك، 2300 زره پوش و حدود 500 هواپيما و 300 بالگرد را در منطقه مستقر كرده است.»

وي در همين زمينه از افزايش تدابير امنيتي در بخش‌هاي حياتي زيرساخت‌هاي اوكراين چون نيروگاه‌هاي  هسته‌اي و بنادر واقع در درياي سياه در آنچه كه مواجهه با يك آزمايش روسي‌ از نظم جهاني خطاب كرد، خبر داد.

هفته گذشته سه كشتي نيروي دريايي اوكراين با عبور غيرمجاز از مرز دريايي روسيه وارد آب‌هاي منطقه‌اي روسيه شدند و بدون توجه به هشدارهاي نيروهاي امنيتي روسيه به مسير خود ادامه دادند.

 در جريان اين اقدام نيروهاي روس براي متوقف كردن اين كشتي‌ها از سلاح استفاده كردند و در نتيجه سه نظامي اوكرايني زخمي ‌شدند.

نيروهاي امنيتي روسيه در ادامه اين سه كشتي را تا بندر «كرچ» در كريمه هدايت كرده و آن‌ها را توقيف‌ مي‌كنند و اين سه نظامي اوكرايني نيز تحت مراقبت‌هاي پزشكي قرار مي‌گيرند.