پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : تاكيد مفتي بوسني بر همكاري علمي با ايران
شنبه، 10 آذر 1397 - 21:59 کد خبر:29928

رئيس جامعه اسلامي بوسني و هرزگوين در ملاقات با مدير موسسه ايراني «ابن سينا» در اين كشور ضمن علاقمندي به همكاري هاي علمي و مذهبي با اين موسسه ايراني گفت: ما نياز به شناخت همه جانبه از جريان هاي فكري داريم و لازمه آن برخورد علمي در شناخت اين جريان ها است.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ايرنا، حسين افندي كاوازوويچ در ديدار با كاظم ذوقي باراني به عملكرد مطلوب موسسه ابن سينا به زمينه ياد شده اشاره و بر گسترش همكاري هاي جامعه اسلامي بوسني و هرزگوين و موسسه ابن سينا تاكيد كرد.

وي افزود: بايد بگويم نظر من به فعاليت موسسه ابن سينا كاملا مثبت است. من فكر مي كنم كه اين موسسه در فعاليت علمي و پژوهشي شامل انتشار فصلنامه مهم نشانه هاي زمان، برگزاري ميزگردها، همايش ها و انتشار كتاب ها كاملا موفق عمل كرده و اين موفقيت ادامه دارد.

ذوقي باراني نيز در اين ديدار توضيحاتي در خصوص آخرين فعاليت ها و برنامه هاي آتي موسسه ابن سينا ارائه داد.

وي همچنين با اشاره به فعاليت هاي معمول موسسه اعم از انتشار فصلنامه نشانه هاي زمان، فصلنامه ديجيتال پيس، ميزگردها و همايشها گفت: تلاش ما تقويت تفكر و انديشه اسلامي در بوسني و هرزگوين با رويكرد علمي و انتقادي است.

طرفين در ادامه اين ديدار درباره پروژه هاي همكاري مشترك نهادهاي جامعه اسلامي و موسسه ابن سينا در حوزه فرهنگ به بحث و گفت و گو كردند.

وي در اين ديدار در خصوص آخرين فعاليت ها و برنامه هاي آتي موسسه ابن سينا در بوسني و هرزگوين توضيحاتي را ارائه داد.