پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : تركيه: خاشقجي را نيروهاي خودسر نكشته اند
سه شنبه، 6 آذر 1397 - 19:52 کد خبر:29901

وزير امور خارجه تركيه با تاكيد بر اينكه قتل جمال خاشقجي كار نيروهاي خودسر نبوده گفت بدون دليل و مدرك نيز نمي‌توان كسي را متهم كرد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از خبرگزاري آناتولي، مولود چاووش‌اوغلو، وزير امور خارجه تركيه در گفتگو با روزنامه «زوددويچه زايتونگ» با تاكيد بر اينكه به نظر نمي‌رسد قتل جمال خاشقجي، روزنامه نگار اهل عربستان سعودي كار نيروهاي خودسر بوده باشد، گفت كه بدون دليل و مدرك نيز نمي‌توان كسي را متهم كرد.

چاووش‌اوغلو در اين مورد گفت: باور نداريم تيم جنايت به شكل خودسر به تركيه آمده باشند. از اين مطمئن هستيم چرا كه جسارت چنين كاري را نداشتند. اما طبيعتا بدون دليل و مدرك نيز نمي توانم ادعايي بكنم.

وي با اشاره به اينكه محمد بن سلمان، وليعهد عربستان سعودي خواستار ديدار با رجب طيب اردوغان، رئيس جمهور تركيه طي اجلاس گروه G-20 در آرژانتين شده است، ادامه داد: «وي تقاضاي ديدار با اردوغان در بوينس آيرس را داد. اردوغان هم گفت كه اين تقاضا بررسي خواهد شد. در مقطع كنوني دليل براي عدم ديدار با وليعهد وجود ندارد».

وزير امور خارجه تركيه در بخش ديگري از سخنان خود نيز با اشاره به اينكه فايل صوتي مربوط به قتل خاشقجي را شنيده است، افزود: «سرويس هاي اطلاعاتي منابع خود را فاش نمي‌كنند. اما من اين فايل را گوش دادم. خاشقجي در هفت دقيقه به قتل رسيد».