پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : سفير ايران با مقام لهستاني ديدار كرد
پنجشنبه، 1 آذر 1397 - 22:15 کد خبر:29867

مسعود ادريسي كرمانشاهي، سفير كشورمان در جمهوري لهستان با سناتور ميخائيل سورنسكي، نائب رئيس مجلس سناي جمهوري لهستان ديدار و در خصوص مسائل مور علاقه دوجانبه گفتگو كرد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) در اين جلسه ابتدا آقاي سورنسكي، ضمن خيرمقدم به ايشان به عنوان سفير جديد جمهوري اسلامي ايران در جمهوري لهستان، به روابط بسيار خوب پارلماني و همچنين رابطه تاريخي و پانصد ساله با كشورمان و ملاقاتهاي متعدد با سفير پيشين كشورمان اشاره و ابراز اميدواري كرد در زمان ماموريت ايشان اين ديدارها ادامه يافته و فصل جديدي از مناسبات و همكاري ها رقم بخورد. وي به ظرفيت بالاي دو كشور در زمينه هاي سياسي، تاريخي و اقتصادي اشاره و گفت بايد از اين ظرفيتهاي براي ارتقاء تبادلات استفاده لازم برده شود. نائب رئيس سناي لهستان همچنين به خاطره خوب دولت و مردم لهستان از ايران و مردم ميهمان نوازش اشاره و گفت ما هيچگاه ميزباني گرم ايرانيان در دوران جنگ جهاني را فراموش نخواهيم كرد.

ادريسي كرمانشاهي، سفير كشورمان نيز متقابلا با تبريك سالروز جشن يكصدمين سالروز استقلال دوباره لهستان، روابط نزديك و دوستانه دو كشور به ويژه در زمينه سياسي و پارلماني را ستود و با اشاره به سخنان طرف لهستاني مبني بر وجود ظرفيتهاي فراوان همكاري، روابط اقتصادي دوجانبه را همسنگ با همكاريهاي سياسي و پارلماني ندانست و خواهان گسترش آن شد.

وي همچنين برخي برنامه هاي از جمله تبادلات در زمينه فرهنگي، علمي، دانشگاهي، گردشگري، اقتصادي، سياسي و پارلماني و همچنين سفرهاي پيش رو را برشمرد و خواهان حمايت نمايندگان مجلس از اين طرحها و همكاريها شد.

آقاي سورنسكي نيز با تشكر از پيگيريهاي سفارت و تلاشهاي مستمر آن در ارتباط صميمانه دو كشور، حمايت خود را از اقداماتي كه در راستاي تقويت مناسبات باشد ابراز داشت.