پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : صعود مرداني پس از شكست كرواسي
پنجشنبه، 1 آذر 1397 - 22:10 کد خبر:29866

سجادمرداني نماينده سنگين وزن تيم ملي تكواندو كشورمان با شكست نماينده كرواسي به يك چهارم نهايي مسابقات گرندپري راه يافت.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از فارس، فينال مسابقات گرندپري 2018 با حضور 16 تكواندوكار برتر جهان در هر 4 وزن المپيكي مردان و زنان در مجموعه ورزشي «زايد» فجيره آغاز و به مدت دو روز ادامه خواهد داشت.

در ادامه اين مسابقات سجاد مرداني در وزن ۸۰+ كيلوگرم در نخستين مبارزه خود "ودران گولس" از كرواسي را ۹ بر ۳ شكست داد و راهي دور بعد شد. مرداني براي صعود به نيمه نهايي به ديدار برنده مبارزه "بريان سالازار" از مكزيك و "ايوان تراجكويك" از اسلووني  قرار خواهد گرفت.

تيم ايران با تركيب آرمين هادي‌پور و فرزان عاشورزاده در وزن 58- كيلوگرم، ابوالفضل يعقوبي در وزن 68- كيلوگرم و سجاد مرداني در وزن 80+ كيلوگرم در اين رقابت‌ها حضور يافته و فريبرز عسكري به عنوان سرمربي و علي محمد بسحاق به عنوان مربي ملي‌پوشان كشورمان را هدايت خواهند كرد.

در روز نخست رقابتها آرمين هادي‌پور در وزن نخست المپيك در همان دور اول با شكست 19 بر 7 مقابل «جون جانگ»  از كره‌جنوبي از دور مسابقات كنار رفت.

در وزن دوم المپيك (68- كيلوگرم) ابوالفضل يعقوبي در گام نخست به مصاف «يو جن هوآنگ» نفر ششم رنكينگ اين وزن از چين تايپه رفت و در حالي كه تا ابتداي راند سوم با نتيجه 13 بر 7 از حريف خود پيش بود در پايان با نتيجه 20 بر 14 مغلوب شد تا او نيز پس از آرمين هادي‌پور از دور مسابقات كنار برود.

در همين وزن فرزان عاشورزاده ديگر نماينده كشورمان در دور نخست با نتيجه 8 بر 5 مقابل «صفوان خليل» از استراليا پيروز شد تا در مرحله يك‌چهارم نهايي به مصاف « ويتو دل آكوئيلا» از ايتاليا برود.

اين رقابت ها G8 است و به نفرات اول تا سوم به ترتيب 80، 48 و 28/80 امتياز در راستاي افزايش رنكينگ المپيك تعلق مي‌گيرد.