پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : دستگيري جلاد مشهور داعش در تركيه
چهارشنبه، 30 آبان 1397 - 09:36 کد خبر:29854

روزنامه كارار تركيه نوشت: يك سركرده ارشد داعشي كه مسئوليت اعدام مخالفان و هدايت ترورهاي اين گروه تروريستي در ادلب سوريه بر عهده داشت به همراه همسرش در شهر ترابوزان دستگير شد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) ماموران اطلاعاتي تركيه چند روز پيش از ورود آ.گ فرمانده ارشد داعشي به ترابوزان اطلاع يافته و امروز با همكاري ماموران ضد ترور اين شهر، عضو يادشده داعش و همسرش را در مركز ترابوزان دستگير كردند.

تركيه به علت مرز طولاني يكهزار و 500 كيلومتري با عراق و سوريه در جنوب اين كشور، در سال هاي گذشته مهمترين معبر انتقال عوامل داعش به عراق و سوريه بوده است.

بينالي يلدريم نخست وزير وقت تركيه فوريه(بهمن) سال جاري ميلادي تعداد عناصر زنداني داعش در اين كشور را 10 هزار نفر اعلام كرد.

تركيه با احساس خطر از فعاليت هاي تروريستي عناصر داعش به خصوص بعد از اضمحلال اين تشكيلات در سوريه و عراق و متواري شدن اعضاي اين گروه تروريستي به كشورهاي مختلف، عمليات گسترده اي را براي شناسايي و دستگيري عوامل داعش در داخل اين كشور آغاز كرده است.

سليمان سويلو وزير كشور تركيه روز گذشته در نشست كميسيون برنامه و بودجه مجلس اين كشور به ارائه گزارشي از عملكرد اين وزارتخانه در مبارزه با گروه هاي تروريستي پرداخت و افزود: در 10 ماه اخير بيش از 130 عمليات عليه عوامل فعال داعش در كشور صورت گرفته كه در پي آن 283 تروريست كشته و 2 هزار و 477 نفر دستگير شدند.