پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : وزير فرهنگ بوسني و فعاليت‌هاي دوجانبه با ايران
سه شنبه، 29 آبان 1397 - 09:50 کد خبر:29847

خانم زورا دويموويچ در ديدار رايزن فرهنگي كشورمان در بوسني از گسترش فعاليت‌هاي دوجانبه با ايران به ويژه در زمينه‌هاي فرهنگي و ورزشي استقبال كرد.

 به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، اميرحسين نوري، رايزن فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در بوسني با خانم زورا دويموويچ، وزير فرهنگ و ورزش فدراسيون بوسني و هرزگوين ديدار و در خصوص توسعه همكاري‌هاي فرهنگي بين دو كشور گفت‌وگو كرد.

خانم زورا دويموويچ در سخناني با تأكيد بر تقويت روابط فرهنگي بين دو كشور ايران و بوسني، اظهار كرد: در مسير معرفي فرهنگ غني ايران به مردم بوسني و هرزگوين از هيچ تلاشي مضايقه نخواهيم كرد.

وزير فرهنگ و ورزش فدراسيون بوسني و هرزگوين با اشاره به زمينه‌هاي فرهنگي دوجانبه افزود: ما در وزارتخانه فرهنگ و ورزش 4 بنياد غيردولتي داريم كه بطور مستقيم از طرف ما حمايت مي‌شوند. اين بنيادها در زمينه‌هاي انتشارات، هنر، كتابخانه و سينما مشغول به فعاليت هستند كه در تمامي اين زمينه‌ها آمادگي همكاري كامل با رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي را داريم.

نوري، رايزن فرهنگي ايران هم در سخنان خود، ضمن تشكر از حسن روابط دوجانبه قبلي گفت: اميدوارم همكاري‌هاي دوجانبه بيش از بيش گسترش يابد.

وي به توسعه فرهنگي ايران بعد از انقلاب اسلامي در خصوص افزايش تعداد سينماهاي موجود در ايران، تعداد دانشجويان، حضور بانوان ايراني در عرصه‌هاي مختلف اجتماعي، چاپ و انتشار مطبوعات و ... اشاره كرد.

نوري همچنين، برگزاري دوره‌هاي آموزشي زبان فارسي، نمايش فيلم‌هاي ايراني بطور ماهيانه، برگزاري نشست‌هاي تخصصي در زمينه‌هاي ادبي و فرهنگي، روزهاي فرهنگي ايران به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و چهارمين هفته فيلم ايران در سينما سيتي سارايوو را از جمله برنامه‌هاي رايزني فرهنگي ايران برشمرد.