پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : حذف سه فرنگي‌كار جوان ايراني در روماني
سه شنبه، 22 آبان 1397 - 12:24 کد خبر:29802

 «رضا خدري»، «سيد محمد چوبچيان» و «مهدي فلاح» فرنگي كاران وزن هاي ۵۵، ۷۷ و ۸۷ كيلوگرم ايران از دور رقابت هاي قهرماني زير ۲۳ سال جهان در روماني حذف شدند و ميثم دلخاني در وزن ۶۳ كيلوگرم به ديدار رده بندي رفت.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از شفقنا، رقابت هاي كشتي فرنگي و آزاد زير ۲۳ سال قهرماني جهان از ۲۱ تا ۲۷ آبان ماه در شهر «بخارست» پايتخت روماني برگزار مي شود.
مسابقات مقدماتي اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ كيلوگرم كشتي فرنگي از دوشنبه ساعت ۱۲ به وقت ايران آغاز شد و رقابت هاي رده بندي و فينال نيز سه شنبه شب برگزار مي شود.

در وزن ۵۵ كيلوگرم «رضا خدري» در همان دور نخست با نتيجه ۴ بر صفر مغلوب «بالبايي دوردوكوف» از قرقيزستان شد و با توجه به شكست حريفش در مرحله نيمه نهايي، وي از دور رقابت ها حذف شد.

در وزن ۶۳ كيلوگرم «ميثم دلخاني» در دور نخست با نتيجه ۹ بر صفر از سد «ايهور بلياك» از بلاروس گذشت و در دور دوم هم با نتيجه ۵ بر ۴«ممدوف» از جمهوري آذربايجان را پشت سر گذاشت و به جمع چهار نفر برتر راه يافت.

دلخاني فرنگي كار شيرازي كشورمان در اين مرحله با نتيجه ۶ بر ۳ مغلوب «اندو» از ژاپن شد و از راهيابي به فينال بازماند و فردا شب براي كسب مدال برنز بايد به مصاف حريف خود برود.

در وزن ۷۷ كيلوگرم «سيد محمد چوبچيان» پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتيجه ۱۴ بر ۶ مغلوب «ساجان» از هند شد و با توجه به شكست ساجان در مرحله نيمه نهايي چوبچيان از دور مسابقات كنار رفت.

در وزن ۸۷ كيلوگرم «مهدي فلاح» فرنگي كار اهل شهر ري در دور نخست «اينوت كاراس» از روماني را با نتيجه ۱۳ بر ۴ شكست داد، اما در دور بعد با نتيجه ۵ بر ۳ مغلوب «قاضي خليل اف» از روسيه شد و فلاح نيز با توجه به شكست خليل اف در اين مرحله سومين نماينده حذف شده ايران در اين مسابقات شد.

 در وزن ۱۳۰ كيلوگرم نيز «علي اكبر يوسفي» پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتيجه ۴ بر يك مغلوب «زويادي پاتاريدزه» قهرمانان جوانان جهان و دارنده مدال نقره زير ۲۳ سال جهان از گرجستان شد كه اين حريف گرجستاني به فينال راه يافته و يوسفي فردا (سه شنبه) در جدول شانس مجدد بايد به مصاف «لابازانوف» از روسيه برود.