پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : ايران در نمايشگاه بين‌المللي كتاب استانبول
دوشنبه، 21 آبان 1397 - 21:23 کد خبر:29795

سي‌وهفتمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب استانبول، 19 آبان‌ماه با شركت بيش از 800 ناشر داخلي و خارجي از جمله جمهوري اسلامي ايران گشايش يافت.

 به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل ازسازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، سي‌وهفتمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب استانبول، 19 آبان‌ماه با حضور احمد هالوك دورسون، معاون وزير فرهنگ و توريسم تركيه، استاندار استانبول و كنعان كوجاتورك، رييس اتحاديه ناشران تركيه  گشايش يافت.

در بخش بين‌المللي اين نمايشگاه، مؤسسه نمايشگاه‌هاي فرهنگي ايران به نمايندگي از ناشران  جمهوري اسلامي ايران همانند انتشارات سوره مهر، شهرستان ادب، قدياني، محراب قلم و ... با عرضه كتاب‌هاي مختلف در موضوعات ادبيات انقلاب اسلامي و دفاع مقدس، كودك نوجوان و مطالعات ايراني حضور يافته است.

به همت وابستگي فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در استانبول، نشست «ادبيات پايداري و مقاومت» و آيين رونمايي از ترجمه تركي «كتاب دا» به زبان تركي استانبولي در جريان برگزاري نمايشگاه كتاب استانبول با حضور نويسندگان دفاع مقدس از ايران برگزار خواهد شد.

سليم ايلري در سي‌وهفتمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب استانبول به عنوان نويسنده افتخاري معرفي شدند و در طول برگزاري نمايشگاه نشست‌هاي متعددي در خصوص معرفي آثار اين نويسنده توانمند و ساير نويسندگان تركيه برپا خواهد شد.

همچنين، بيست‌وهشتمين نمايشگاه هنر استانبول با حضور حدود 100 هنرمند و برپايي گالري‌ها و آتليه‌هاي هنري برگزار خواهد شد.

گفتني است؛ نمايشگاه بين‌المللي كتاب استانبول به عنوان يكي از بزرگ‌ترين رويدادهاي فرهنگي در كشور تركيه و منطقه از 10 تا 18 نوامبر 2018 (19 تا 27 آبان‌ماه) با حضور ناشران داخلي تركيه و بيش از 40 كشور جهان از جمله جمهوري اسلامي ايران در استانبول برگزار مي‌شود.