پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : تاكيد رئيس مجلس صربستان بر همكاري با ايران
چهارشنبه، 18 مهر 1397 - 09:17 کد خبر:29576

رئيس مجلس صربستان بر تعميق همكاري و روابط با ايران تاكيد كرد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ايرنا، رئيس مجلس صربستان در ديدار با همتاي ايراني خود در حاشيه برگزاري اجلاس روساي مجالس بين كشورهاي عضو اتحاديه اوراسيا كه در تركيه برگزار شد بر تعميق روابط و گسترش همكاري هاي دو كشور تاكيد كرد.

 مايا گويكوويچ در ديدار با علي لاريجاني روابط دو جانبه بين صربستان و ايران را خوب دانست و به ادامه همكاري هاي مثمرثمر در ارتقاي همكاري و گسترش روابط دو كشور ابراز اطمينان كرد.
مجلس صربستان با صدور اطلاعيه اي اعلام كرد كه رئيس مجلس اين كشور به وجود علاقه دو طرف براي توسعه همه جانبه همكاري ها اشاره و تاكيد كرد كه صربستان به تعميق روابط دوستانه و همكاري هاي اقتصادي بيشتر با ايران متعهد است.

همچنين در اين اطلاعيه آمده است كه گويكوويچ و لاريجاني از تشديد همكاري هاي پارلماني در سال هاي اخير ابراز رضايت كردند.

گويكوويچ همچنين در اين ديدار از موضع ايران در مورد احترام به قوانين بين المللي و حمايت از تماميت ارضي و حاكميت صربستان قدرداني كرد.

روساي مجالس صربستان و ايران همچنين در اين نشست در باره امكان توسعه همكاري هاي اقتصادي و افزايش مبادلات كالا و مبارزه با تروريسم گفت و گو كردند.

ايران و صربستان در طي دو سال اخير در راستاي گسترش روابط و ارتقاي همكاري ها در حوزه هاي مختلف به ويژه سياسي، اقتصادي و فرهنگي گام هاي بلندي برداشته اند كه لغو رواديد و به دنبال آن برقراري پرواز مستقيم بين تهران- بلگراد دو گام بزرگ به شمار مي روند كه مورد استقبال بسيار زياد مردم دو كشور قرار گرفت.

همچنين در پانزدهمين اجلاس كميسيون مشترك صربستان و ايران كه در 31 خرداد امسال برگزار شد، سه يادداشت تفاهم همكاري بين دوكشور امضا شد.