پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : قيام كروات‌ها در مادريد
چهارشنبه، 17 مرداد 1397 - 08:13 کد خبر:29134
سامان سعادت


كروات‌هاي رئال با پرز به مشكل خورده‌اند. متئو كواچيچ چند روز بعد از بازگشت تيم ملي كشورش از روسيه همراه با مدال نقره مسابقات، اعلام كرد كه تمايل به جدايي از رئال دارد. او در جلسه‌اي خصوصي با لوپتگي سرمربي جديد تيمش، اظهار داشت كه از نيمكت‌نشيني خسته شده‌ام و ديگر قصد ندارم در برنابئو بمانم. از همان موقع فلورنتينو پرز و خوان لوپتگي به كواچيچ گفتند كه با جدايي او موافق نيستند و هر گونه پيشنهادي با هر قيمتي را رد خواهند كرد. وضعيتي كه اصلا كواچيچ جوان را راضي نكرد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از اعتماد، او كه از سال ٢٠١٥ و بعد از درخشش در اينتر به رئال پيوسته، هرچند جام‌هاي متعددي همراه با كهكشاني‌ها كسب كرده ولي دوست دارد جايي بازي كند كه فرصت بيشتري داشته باشد.همزمان با درخواست‌هاي مكرر كوا براي ترك رئال، خبر علاقه اينتر به جذب مودريچ نيز پخش شد. در سكوت كامل ستاره كروات و بهترين بازيكن جام جهاني ٢٠١٨ پرز به سران اينتر هشدار داد كه اگر مي‌خواهند لوكا را در ميلان ببينند، بايد ٧٥٠ ميليون دلار هزينه كنند. اين اعلان جنگي بود به سران باشگاه اينتر كه دست از سر ستاره تيم ما‌برداريد. اما بعد از ادامه پافشاري‌هاي تيم خريدار و سكوت متمايل به رضايت مودريچ، پرز مجبور شد طرح شكايت از نراتزوري را كليد بزند. شكايتي كه مبناي آن دور زدن قوانين فيرپلي مالي توسط اينتري‌هاست.اما چرا كروات‌هاي باشگاه رئال به يكباره قيام كرده‌اند و قصد جدايي از جمع كهكشاني‌ها را دارند؟ چرا پرز براي نگه داشتن ستاره‌هايش دست به آژان‌كشي و شكايت زده؟ وضعيت رئال بعد از رفتن اين ستاره‌ها چگونه خواهد بود و پرز در صورت جدايي اين ستاره‌ها چه بازيكناني را جذب خواهد كرد؟ اينها سوالاتي است كه در اين چند روز ذهن فوتبال‌دوستان را به خودش مشغول كرده. در مورد رفتن كواچيچ و مودريچ مي‌توان دلايل متعددي را برشمرد. كواچيچ البته وضعيتش مشخص است. او دوست دارد بيشتر بازي كند و از يك ذخيره طلايي بودن فراتر برود. فرصتي كه در رئال گيرش نمي‌آيد. اما مودريچ با توجه به سن و سالش، دستمزد خالص ١٠ ميليوني پيشنهادي اينتر براي هر فصل، سپس تضمين بازي كردن او بعد از ٣٧ سالگي در يك تيم چيني با حقوق نجومي و دعوت كروات‌هاي حال حاضر اينتر طبيعتا بدش نمي‌آيد كه راهي سري ‌آ شود. مودريچ در صورت رفتن به اينتر با سه بازيكني همبازي مي‌شود كه در كنارشان نايب قهرماني جهان را به دست آورده. پرشيچ و برزيوچ و ورساليكو.

اين آپشني است كه تيم اينتر براي مهيا كردن فضا در اختيار دارد و ساير تيم‌ها از اين موهبت برخوردار نيستند. البته نبايد مساله اشباع شدن را نيز دور از ذهن داشت. مودريچ در رئال به هرچه خواسته رسيده و همه جام‌هاي ممكن را فتح كرده و دلش يك چالش جديد مي‌خواهد. پرز در فصل نقل و انتقالات به توفيق بزرگي دست پيدا نكرده. تلاش او براي جذب ستاره‌هاي بزرگ لااقل تا امروز بي‌نتيجه مانده. علاوه بر اينكه پرز نتوانسته ستاره بزرگي را به كهكشان خودش بياورد، او رونالدو را هم از دست داده. رونالدويي كه سال پيش دقيقا در همين روزها پرز در موردش گفته بود اگر تيمي حاضر باشد هم‌وزن رونالدو به ما طلا بدهد هم حاضر به فروش او نيستيم. رونالدويي كه با كمتر از ١٣٠ ميليون رفت به تورين. حالا مشتري‌ها و رسانه‌ها حق دارند وقتي پرز مي‌گويد مودريچ را به كمتر از ٧٥٠ ميليون نمي‌فروشم حرف او را جدي نگيرند. كواچيچ اين رو را پيدا مي‌كند كه براي پافشاري بر خواسته‌اش در تمرينات رئال حاضر نشود. تمهيدي كه به ادعاي رسانه‌ها جواب داده و كواچيچ به صورت قرضي راهي چلسي خواهد شد. بعد از رفتن كواچيچ شايد احساس تنهايي مودريچ در مادريد او را بيشتر از قبل مجاب به رفتن كند؛ رفتني كه احتمالا باعث شود مادريد عملا وارد بحران شود. گرچه فعلا هيچ چيز مشخص نيست و راه درازي تا پايان مهلت نقل و انتقالات باقي مانده.