پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : بازگشت باشكوه جوكوويچ بزرگ
سه شنبه، 26 تیر 1397 - 09:44 کد خبر:28968

نواك جوكوويچ، تنيس‌باز صرب، با پيروزي بر كوين اندرسون از آفريقاي‌جنوبي، براي چهارمين‌بار قهرمان ويمبلدون شد و تعداد قهرماني‌هاي خود در مسابقات گرنداسلم تنيس را به عدد 13 رساند.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از شرق، در مسابقه پاياني بخش انفرادي مردان، نواك جوكوويچ، مرد شماره يك پيشين تنيس جهان، توانست با حساب 3 بر صفر و با نتايج 7 بر 6، 6 بر 2 و 6 بر 2، بر كوين اندرسون 32ساله غلبه كند. جوكوويچ پيش‌تر در سال‌هاي ۲۰۱۱، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ نيز در اين رقابت‌ها اول شده بود. اين تنيس‌باز صرب كه در ابتداي تورنمنت رسما بخت دوازدهم قهرماني محسوب مي‌شد، در مرحله‌ نيمه‌نهايي و در يك ديدار تماشايي و نزديك موفق شده بود رافائل نادال اسپانيايي را در نبردي تماشايي مغلوب كند و به بازي فينال برسد. در بازي نهايي نيز پس از حدود دو ساعت و 20 دقيقه، حريفش را كه براي اولين‌بار در فينال ويمبلدون حاضر شده بود، شكست داد.

«نوله» با اين پيروزي بعد از 25 ماه دوباره در يك گرنداسلم به قهرماني رسيد. او آخرين‌بار در رولان گاروس پاريس قهرماني در يك گرنداسلم را تجربه كرده بود. تنيس‌باز صرب سال گذشته در مرحله يك‌چهارم پاياني ويمبلدون به دليل مصدوميت آرنج مجبور به كناره‌گيري شد و شش ماه از مسابقات دور بود تا اينكه سرانجام در زمستان امسال دستش را جراحي كرد. نواك جوكوويچ پس از قهرماني در ويمبلدون امسال گفت: «امروز در فينال احساس خيلي خوبي داشتم. در دو سِت اول، كوين كمي اضطراب داشت و نتوانست بهترين بازي‌ خود را بكند. او در اولين فينال ويمبلدونش بود و من در پنجمين؛ براي همين من تلاش كردم از تجربه‌ام كمك بگيرم. وقتي به دليل مصدوميت از مسابقات غايب بودم، لحظاتي بود كه از خودم سؤال مي‌كردم آيا دوباره مي‌توانم به اوج برگردم يا نه». جوكوويچ درحال‌حاضر با بردن سيزدهمين گرنداسلم خود، بعد از راجر فدرر با 20 قهرماني، نادال با 17 قهرماني و پيت سمپراس با 14 امتياز، بيشترين تعداد عنوان را در تاريخ اين رقابت‌هاي چهارگانه دارد. در‌عين‌حال، «نوله» در رده‌بندي جديد كه روز گذشته منتشر شد، با 11 پله صعود، در رتبه دهم فهرست تنيس‌بازان مرد جهان ايستاد.