پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : راز پيروزي دوباره اردوغان
دوشنبه، 18 تیر 1397 - 20:24 کد خبر:28904
حسن فاخري


انتخابات زودهنگام رياست جمهوري و مجلس تركيه در روز يكشنبه 24 ژوئن 2018(سوم تيرماه 1397) به رغم تلاش رقباي سياسي، بار ديگر به پيروزي رجب طيب اردوغان رييس جمهوري كنوني و حزب حاكم عدالت و توسعه انجاميد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ايرنا، نتيجه اين انتخابات به رغم پيش بيني مخالفان، موجب تداوم قدرت حزب حاكم عدالت و توسعه به رهبري رجب طيب اردوغان و ادامه حضور وي در پست رياست جمهوري تركيه براي مدت پنج سال ديگر شد.

در انتخابات اخير رجب طيب اردوغان رييس جمهوري كنوني و نامزد حزب عدالت و توسعه با كسب 26 ميليون و 330 هزار و 823 راي كه معادل 52.59 درصد مجموع آراي انتخاباتي بود، به عنوان رييس جمهوري جديد تركيه انتخاب شد.

محرم اينجه نزديك ترين رقيب وي با كسب 15 ميليون و 336 هزار و 861 هزار راي معادل 30.64 درصد مجموع آرا نتوانست اردوغان را شكست بدهد.

بر اساس نتايج اعلام شده، در انتخابات مجلس تركيه نيز، ائتلاف 'جمهور' متشكل از حزب حاكم عدالت و توسعه به رهبري اردوغان و حزب حركت ملي به رهبري دولت باغچه لي در قالب ائتلافي 53.66 درصد آراي انتخابات را كسب كرده و اين ائتلاف، 344 كرسي مجلس 600 نفره تركيه را در اختيار خواهد داشت.

بر اساس اين نتايج، در اين انتخابات حزب حاكم عدالت و توسعه به رهبري رجب طيب اردوغان رييس جمهوري كنوني و نامزد پيروز رياست جمهوري كه در قالب ائتلاف جمهور حضور داشت، با كسب 42.56 درصد مجموع آرا و با به دست آوردن 295 كرسي، به عنوان حزب پيشتاز رقابت انتخابات مجلس تركيه بود ولي نتوانست به تنهايي حائز اكثريت در مجلس 600 نفره تركيه شود.
حزب حركت ملي به رهبري دولت باغچه لي ديگر تشكيلات حاضر در ائتلاف جمهور و از ياران نزديك اردوغان نيز در اين انتخابات با كسب 11.1 درصد مجموع آرا و با به دست آوردن 49 كرسي، به عنوان حزب متفق در كنار حزب حاكم عدالت و توسعه قرار گرفت.

اردوغان امروز با قرائت سوگندنامه در مجلس و نيز با برگزاري مراسم رسمي در كاخ بش تپه، دوره پنج ساله رياست جمهوري خود را آغاز مي كند.
پيروزي اردوغان و حزب وي در اين انتخابات بر خلاف شگفتي مخالفان و برخي محافل سياسي داخلي و خارجي، چندان دور از ذهن نبود و تبيين رمز دلايل پيروزي او مي تواند تصويري روشن از علت استمرار موفقيت اردوغان و حزب متبوع وي در عرصه رقابت سياسي تركيه را مشخص تر كند.

*****
ويژگي شخصيتي منحصر به فرد، رمز پيروزي اردوغان
رجب طيب اردوغان كه از سال 2002 به عنوان نخست وزير و سپس رييس جمهوري قدرت را در تركيه در اختيار دارد، ويژگي شخصيتي منحصر به فردي دارد و با شخصيت كاريزما و محبوب در ميان مردم، همواره در جلب نظر موافقان و به خصوص آراي خاكستري جامعه موفق تر از رقباي غير كاريزما و عموما حزبي و سياسي خود بوده است.

اردوغان در سخنراني، خستگي ناپذير و بسيار مسلط بوده و ادبيات گفتاري جذابي دارد و مسائل پيچيده را با زباني همه فهم بيان مي كند.

وي در سوژه يابي، سخن گفتن با زبان مردم و متناسب دغدغه روزمره جامعه، مخالف خواني و مبارزه طلبي و پيدا كردن رگ تحريك و احساساتي كردن مردم، هم تجربه كافي دارد و هم از روش هاي موثري استفاده مي كند.

اردوغان قدرت مديريتي، اقتدار و سخنوري خود را همواره در 16 سال گذشته به اثبات رسانده و در برنامه هاي تبليغات انتخاباتي اخير خود، يك سر و گردن بالاتر از رقباي خود ظاهر شد.

*****
حضور در قدرت و كارنامه سياسي موفق
رجب طيب اردوغان از سال 2002 در راس هرم سياسي تركيه تا سال 2014 به صورت نخست وزير و از سال 2014 تا كنون به صورت رييس جمهوري حضور داشته و چهره اي شناخته شده در جامعه تركيه محسوب مي شود و به همين علت نيازي به تبليغ براي معرفي خود ندارد ولي رقباي او در همه دوره ها همواره براي معرفي خود بايد تلاش مضاعفي را به خرج مي دادند.

در اين دوره نيز محرم اينجه نامزد حزب جمهوري خواه و نزديك ترين رقيب سياسي وي چهره اي كمتر شناخته شده بود به طوري كه وي حتي در انتخابات درون حزبي نيز كه چند ماه پيش برگزار شد، نتوانست بر كمال قليچدار اوغلو هم حزبي خود غلبه كند و از به دست گرفتن سكان حزبي بازماند.

اردوغان همواره مورد حمايت حزب عدالت و توسعه كه خود موسس آن بوده، قرار داشته و علاوه بر درون حزب خود در ميان احزاب نزديك نيز از محبوبيت لازم برخوردار بوده است و در اين دوره نيز مردم با مشاهده عدم موفقيت نامزدهاي نه چندان مشهور، باز اردوغان را بر ساير رقبا ترجيح دادند.

*****
ويژگي اسلامي جامعه تركيه؛ دغدغه اسلامي اردوغان و حزبش
جامعه تركيه به رغم حركت در مسير سكولاريسم و برقراري تفكر لائيك، يك جامعه اسلامي محسوب مي شود و همين ويژگي باعث شده است كه دولت تركيه اهتمام ويژه اي به برقراري آيين هاي اسلامي داشته باشد.

ساخت مساجد، برپايي مناسبت هاي ويژه اسلامي با شكوه فراوان و نيز مديريت واحد و متمركز توسط سامان امور ديانت در 81 استان و فعالسازي نزديك 90 هزار مسجد در سطح تركيه، موجب شده است كه لايه اسلامي جامعه تركيه كه در گذشته شاهد اين ميزان آزادي و نيز اهتمام به امور ديني نبود، در دوره خدمت اردوغان و حزب اسلامگراي عدالت و توسعه به سمت آنها گرايش پيدا كند.

*****
تلاش در جهت رفع فقر
از زمان روي كار آمدن اردوغان در تركيه، دولت وي و حزبش تلاش زيادي براي توسه اقتصادي مبتني بر اشتغال و رفع فقر آغاز كرد به طوري كه ميانگين سرانه توليد ناخالص داخلي تركيه از رقم 3500 دلار به 10 هزار و 500 دلار كنوني رسيده است.

دولت تركيه همه اقشار آسيب پذير و نيازمند جامعه اعم از زنان بي سرپرست، سالخوردگان، خانواده هاي كم درآمد، افراد داراي معلوليت و نيز خانواده هاي پرجمعيت را از طريق ارائه خدمات مالي و حمايتي تحت پوشش قرار داده در حالي كه اين خدمات در دوره هاي قبل از به قدرت رسيدن اردوغان و حزب عدالت و توسعه، به شكل ضعيفي ارائه مي شده است.

بيشترين و وفادارترين حاميان اردوغان و حزب وي نيز در ميان اين لايه اجتماعي هستند كه با فعال شدن در دوره انتخابات، نتايج ديگري را رقم زدند.

موسسات و نهادهايي مثل بنياد تيكا، هلال احمر و سازمان حوادث غير مترقبه تركيه در اين عرصه ها نقش محوري دارند و حتي فعاليت هايي در خارج از تركيه نيز دارند در حالي كه رقباي اردوغان در انتخابات اخير اعلام كردند كه فعاليت اين نهادها و موسسات در راستاي اهداف شخصي اردوغان و آرزوهاي حزبي وي مي باشد و در صورت به دست گرفتن قدرت، اين موسسات و نهادها را تعطيل كرده و يا از دامنه فعاليت آنها خواهند كاست كه اين موضع رقبا موجب روي آوردن مردم به سمت اردوغان شد.

*****
رقباي ضعيف
يكي از بزرگترين شانس هاي اردوغان و حزب وي در جامعه تركيه، حضور رقباي ضعيف در ميدان رقابت انتخاباتي بوده است، چرا كه همواره احزاب و چهره هاي مشخص، كم تعداد و ضعيفي در نزديك دو دهه گذشته در رقابت سياسي تركيه حضور داشته اند و همه آنها مثل حزب جمهوري خواه خلق و حزب حركت ملي يا در گذشته كارنامه موفقي در تشكيل دولت و اداره كشور نداشته اند و يا براي مردم شناخته شده نيستند و گزينه اي جايگزين براي اردوغان و حزب عدالت و توسعه كه پاسخگوي مطالبه مردمي باشد، ارائه نكرده اند.

همه رقباي فردي اردوغان يا كمتر مشهور بوده اند و يا از پايگاه اجتماعي و سياسي مشخصي نامزد شده و نتوانسته اند آراي قاطبه مردم را كسب كنند و تنها اردوغان توانسته است در همه لايه هاي اجتماعي و اقشار مردم و مناطق مختلف اين كشور هواداران خود را ساماندهي كرده و در انتخابات به صحنه بياورد.

ضعف رقبا به همراه قوت تشكيلاتي اردوغان و به خصوص حزب عدالت و توسعه از جمله عوامل موفقيت دولت و رييس جمهوري كنوني تركيه در انتخابات 16 سال گذشته تركيه بوده است.

*****
كارنامه موفق اقتصادي
دولت تركيه از زمان روي كار آمدن حزب عدالت و توسعه و با مديريت رجب طيب اردوغان در دو دهه گذشته كارنامه موفقي در عرصه اقتصادي داشته و تورم بالاي 60 درصد و حتي بيش از 120 درصد اواخر دهه 90 ميلادي را به كمتر از 10 درصد پايين آورد.

اردوغان با تسريع فرايند خصوصي سازي و جذب سرمايه گذاري خارجي، كشور تركيه را در همه عرصه هاي اقتصادي به خصوص در بخش توليدات صنعتي، گردشگري و حمل و نقل به يكي از كشورهاي پيشتاز جهان تبديل كرد.

هر چند كه اين امر موجب بدهكار شدن اين كشور شده، ولي آثار آن در تكميل زيرساخت هاي توسعه اين كشور قابل مشاهده است و اين كشور با بيش از 157 ميليارد دلار صادرات و نزديك 850 ميليارد دلار توليد ناخالص داخلي جزو 20 اقتصاد برتر جهان به شمار مي رود.

در جريان تبليغات انتخابات اخير، رقبا با اشاره به بالا رفتن تورم و بيكاري كه هم اكنون حدود 12 تا 13 درصد مي باشد، سعي كردند كه كارنامه دولت را در عرصه اقتصادي ناموفق نشان دهند ولي انتخاب كنندگان تركيه هنوز خاطره بحران هاي دو دهه آخر قرن قبل را فراموش نكرده اند و اميدوارانه به ادامه حضور سليقه سياسي كنوني به رهبري اردوغان راي دادند.

اجراي پروژه هاي بزرگ از جمله پل هاي بزرگ بين بخش آسيايي و اروپايي استانبول، احداث دومين تونل بزرگ جهان در شرق، احداث چندين سد بزرگ براي تامين آب و برق، آغاز احداث نخستين نيروگاه هسته اي تركيه و نيز آغاز عمليات احداث كانال بزرگ بين درياي سياه و درياي مرمره به همراه احداث بزرگترين فرودگاه جهان در استانبول كه در آستانه بهره برداري قرار دارد، احداث طرح هاي بزرگ حمل و نقل جاده اي و ريلي و نيز اقدام براي توليد خودرو هيبريدي ملي جزو توفيقات اردوغان در دوره خدمت خود محسوب مي شود ولي رقباي انتخاباتي وي قول توقف عمليات و حتي تخريب اين پروژه ها را دادند كه اين امر، به تبليغ غيرمستقيم به نفع اردوغان تبديل شد.

*****
تشتت احزاب مخالف
پيروزي بر اردوغان و حزب او كه همه مقدرات كشور تركيه را در 16 سال گذشته در اختيار داشته كار سختي براي رقباي انتخاباتي وي و احزاب رقيب بود و بر همين مبنا، شكست ناپذير تلقي شدن رييس جمهوري و حزب وي، موجب آرايش و ائتلاف سياسي قوي در بين احزاب مخالف شد ولي در عرصه عمل به علت تشتتي كه در سليقه سياسي احزاب مخالف وجود داشت، مخالفان نتوانستند به يك برنامه قوي كه مردم تركيه را براي دوري از اردوغان و راي به مخالفان او ترغيب كند، دست يابند.

در اين انتخابات، احزاب چپ و اسلامگرا و حتي ملي گرا دور هم جمع شدند و احزاب كُردي نيز كه در جمع آنها پذيرفته نشده ولي همراه شدند، به علت تنوع سليقه سياسي به وحدت نظر در خصوص انتخابات مجلس و رياست جمهوري نرسيدند و عملا همين تنوع رقبا موجب پراكنده و ضعيف تر شدن راي آنها شد و حتي هواداران آنها نيز با مشاهده تشتت ميان حزب و نامزد خود، به سمت اردوغان گرايش پيدا كردند.

*****
نگاه ضدغربي، ضد آمريكايي و ضد صهيونيستي
جامعه تركيه بر خلاف دولتمردان اين كشور اغلب نگاه ضدغربي، ضد آمريكايي و ضد صهيونيستي دارد كه ريشه آن به دوران عثماني و تلاش جهان غرب به اضمحلال امپراطوري عثماني و تجزيه آن بر مي گردد.

دولت كنوني و شخص رجب طيب اردوغان با وقوف عميق به اين حس ملي كه آميخته با رگه هاي اسلام خواهي مردم تركيه است، همواره در بهره برداري انتخاباتي از آن موفق عمل كرده است.

در همين زمينه حمايت لايه اسلامگرا و ضد غربي و ضد صهيونيستي جامعه تركيه نقش پر رنگي در افزايش آراي اردوغان داشته است در حالي كه رقباي وي كاهش تنش با آمريكا و غرب و نزديكي به اسرائيل را جزو برنامه هاي خود اعلام كرده بودند.

*****
دور شدن از غرب و نزديكي به ايران و روسيه به خصوص تلاش براي حل مساله سوريه

دولت تركيه با دور شدن از جريان غربي و با نزديكي به ايران و روسيه گامي را در استقلال سياسي برداشته و همين امر موجب خرسندي جريان ملي گرا و اسلام گرايان تركيه شده است. مقامات آنكارا همچنين با همگامي ايران و روسيه در راستاي حل مساله جنگ داخلي سوريه اقداماتي را در قالب مذاكرات آستانه و سوچي آغاز كرده اند كه اين امر در صورت تحقق، موجب بازگشت 3.6 ميليون پناهجوي سوري حاضر در تركيه به موطن خود خواهد شد.

بخشي از مردم تركيه با مشاهده اين اقدامات كه توسط رجب طيب اردوغان مديريت مي شود، به نتيجه بخش بودن اهداف او باور كرده و در انتخابات اخير به او راي دارند.

*****
تقويت حس ملي گرايي تركي
اردوغان در دوره خدمت خود به خصوص بعد از كودتا با تحريك حس ملي گرايانه مردم تركيه، جمعيت ملي گراي تركيه را كه شمار قابل توجهي هم هستند، جذب كرد و با انجام عمليات نظامي داخلي و خارجي در مبارزه با گروه هاي مخالف خود به خصوص در مبارزه با پ.ك.ك و ي.پ.گ و با حمله به شمال عراق و سوريه و نيز با تلاش در ناكام گذاشتن همه پرسي استقلال اقليم كردستان عراق به بخشي از مطالبات ملي گرايان تركيه پاسخ داد.

وي همواره در مخالفت با اروپايي ها و به خصوص رژيم صهيونيستي و در مراوده با كشورهاي عربي منطقه رگه هايي از ملي گرايي و گذشته درخشان تركيه(امپراطوري عثماني) را به پيش مي كشد كه همه اين تلاش ها موجب گرايش ملي گرايان به وي شده است.

بر همين مبنا آراي حزب ملي گراي حركت ملي به رهبري دولت باغچه لي نيز كه در اين انتخابات متفق اردوغان بود و در ائتلاف جمهور در كنار هم بودند، به نحو محسوسي افزايش يافت و همه اين عوامل در افزايش آراي اردوغان هم تاثير گذار بود.

*****
ترجيح ثبات سياسي بر معيشت

مردم تركيه در سال هاي گذشته همواره از كم عمر بودن دولت هاي اين كشور شاكي بودند به طوري كه عمر دولت هاي اين كشور در 80 سال قبل از به قدرت رسيدن حرب عدالت و توسعه به طور ميانگين كمتر از 18 ماه بود.

بسياري از مردم اين كشور معتقدند كه همين پايين بودن عمر دولت و نبود ثبات و دوام سياسي موجب تشتت در برنامه هاي دولت شده ولي با روي كار آمدن حزب حاكم عدالت و توسعه در سال 2002 و با ادامه فعاليت آن تا كنون، نوعي ثبات سياسي در تركيه برقرار شده است.

به باور تعدادي از مردم اين كشور، تركيه رشد شتاباني را در زمان حاكميت حزب عدالت و توسعه از سال 2002 تا كنون در همه عرصه ها تجربه كرده و مردم اين كشور با در نظر گرفتن توفيق اين سليقه سياسي و با توجه به ثبات سياسي ايجاد شده، در انتخابات اخير راي به تداوم آن داده و اردوغان و حزب سياسي وي را براي رياست جمهوري و حضور در مجلس انتخاب كردند.

*****
رفع تهديدات امنيتي داخلي و مساله ترور

تركيه در سال هاي اخير درگير پديده ترور بود به طوري كه هم قبل از كودتاي سال 2016 و هم بعد از آن موارد متعدد ترور در اين كشور رخ داد.

طي سال 2016 ميلادي تركيه شاهد 27 مورد حمله تروريستي در شهرهاي بزرگ خود بود كه در جريان آنها 337 نفر كشته و يكهزار و 418 نفر زخمي شدند.

دولت اين كشور در سال 2017 با اتخاذ تدابير امنيتي و با برقراري و تداوم وضعيت فوق العاده كه هشتمين دوره آن همچنان در حال اجراست، مبارزه اي جدي با پديده ترور را آغاز كرد و در ادامه اين تدابير، در سال 2017 كمترين مورد ترور در تاريخ 10 سال گذشته اين كشور رخ داد.

مردم اين كشور كه همواره نگران ترور بودند، با مشاهده توفيق دولت كنوني در امر مبارزه با ترور، با انتخاب دوباره اردوغان و حزب وي به تداوم اين مبارزه كه همواره جزو برنامه هاي مقامات و رييس جمهوري اين كشور بوده است، راي دارند.

*****
مقابله موفق با كودتا و جريان گولن

در روز 15 جولاي 2016 (25 تيرماه سال 1395) كودتايي عليه دولت قانوني تركيه به اجرا در آمد كه با مقاومت مردمي در همان ساعات نخست به شكست كودتاگران انجاميد و بسياري از عوامل آن دستگير شدند و برخي از آنها نيز به خارج از اين كشور فرار كردند.

مقامات آنكارا مدعي هستند كه فتح الله گولن روحاني ترك ساكن آمريكا با تشكيل گروهي موسوم به 'فتو' و با رخنه در تشكيلات قضايي، نظامي، آموزشي و اركان دولتي، اين كودتا را سازماندهي كرده است.

فتح الله گولن از سوي دولت تركيه متهم اصلي كودتاي نافرجام اعلام شده و استرداد او كه بيش از 17 سال است در ايالت پنسيلوانياي آمريكا ساكن است، جزو خواسته هاي مقامات آنكارا از آمريكا بوده ولي مقامات واشنگتن تا كنون به هشت درخواست تركيه در اين خصوص پاسخ رد داده اند.

در كودتاي 15 جولاي سال 2016 (25 تيرماه 1395) تركيه 249 نفر كشته و 2 هزار و 193 نفر نيز زخمي شدند.

تركيه بعد از كودتا با برقراري هشت دوره متوالي وضعيت فوق العاده سه ماهه و با استفاده از اختيارات قانوني متاثر از آن و با صدور 'بخشنامه هاي در حكم قانون'، به تصفيه همه اركان حكومتي و دولت از افراد متهم به كودتا و به خصوص اعضاي گروه گولن پرداخت.

تا كنون بيش از 200 هزار نفر از اعضاي گروه گولن در سازمان ها و دواير دولتي تركيه شناسايي شده و بيش از 130 هزار نفر از آنها از كار اخراج و بيش از 50 هزار نفر نيز زنداني شده اند.
مردم تركيه همواره از فعاليت گروه گولن كه مثل گروه مافيايي عمل كرده و در ساختار اداري اين كشور رخنه كرده بودند، ناراضي بودند و با مشاهده تصفيه آنها از اركان دولتي و حاكميت، به اردوغان به عنوان عامل اصلي اين تصميم راي دادند تا اين فرايند به شكل قطعي ادامه يابد.

*****
تخريب رقبا و واقع گرايي اردوغان

پنج رقيب انتخاباتي اردوغان در انتخابات اخير با ائتلاف نانوشته در صدد شكست دادن وي به هر شكل ممكن بودند.

آنها هم قسم شده بودند كه اردوغان را در دور نخست شكست دهند و در صورت كشيده شدن انتخابات به دور دوم، از نامزد رقيب وي حمايت كنند.

علاوه بر اين، همه آنها در برنامه هاي تبليغاتي خود به جاي ارائه برنامه انتخاباتي خود، تنها در صدد تخريب وجهه مردمي اردوغان بودند و حتي برنامه هاي ارائه شده توسط رقباي اردوغان هم حول محور تخريب اهداف و پروژه هاي مورد نظر وي بود.

بخش زيادي از مردم تركيه كه بيشتر تحت تاثير فضاهاي حزبي هستند، با مشاهده اين وضعيت، راه مستقلي را در پيش گرفته و با ارزيابي شخصيت نامزدها به آنها راي دادند.
رجب طيب اردوغان نيز بي اعتنا به تخريب خود از سوي رقبا، به ارائه برنامه هاي كاري، اهداف توسعه اي و عملكرد 16 سال گذشته خود پرداخت و راه روشني را براي انتخاب مردم ترسيم كرد.

در برنامه هاي تبليغاتي نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري تركيه، اردوغان راه واقع گرايي را در پيش گرفت و رقباي وي راه تخريب را انتخاب كردند و مردم تركيه نيز به واقع گرايي و تجربه و چشم انداز روشن ترسيم شده راي دادند.

*****
تيم رسانه اي قوي و مقابله با جنگ رواني

به جرات مي توان گفت كه مهمترين علت حفظ وجهه ايجاد شده و مقابله با جنگ رواني نامزدهاي رقيب، استفاده رجب طيب اردوغان از ظرفيت رسانه اي در جامعه تركيه است.

در انتخابات اخير مجموعه اي قوي از رسانه هاي راديويي و تلويزيوني و رسانه هاي مكتوب به نفع رييس جمهوري تركيه كار كردند و اردوغان بخش زيادي از توفيق خود را مديون فعاليت اين تيم رسانه اي قوي است.

البته خريد غول رسانه اي دوغان چند ماه مانده به انتخابات توسط سرمايه داران نزديك به اردوغان، استفاده يك سويه از رسانه هاي دولتي، بهره گيري از ظرفيت رسانه هاي بخش خصوصي و بيش از يك هزار و 200 شبكه راديويي و تلويزيوني و مطبوعاتي از جمله عواملي بود كه تنها اردوغان از آن بهره مند شد و ساير رقباي وي نتوانستند به اندازه او از ظرفيت رسانه ها برخوردار شده و به تبليغ خود بپردازند.

علاوه بر اين، تبليغات رسانه اي گسترده اي طي سال هاي اخير در اختيار اردوغان بود و نامزدهاي رقيب وي حتي در صورت در اختيار گرفتن فرصت هاي رسانه اي، چيزي براي عرضه به منظور جلب آراي مردم نداشتند.

*****
مشاوران متعدد و با برنامه

اردوغان در دوره خدمت خود در پست رياست جمهوري دهها مشاور انتخاب كرد كه هر كدام از آنها در حوزه هاي كاري خاص كارشناسان زبده اي هستند و قطعا در فرايند انتخابات و به خصوص در ايام تبليغات انتخاباتي مشاوران وي راهكارهاي مقابله با جنگ رواني رقبا و تبليغ وي را ارائه كردند و اين موجب توفيق وي و جلب آراي مردمي شد.

همه مشاوران نامزدهاي رقيب اردوغان چهره هاي حزبي بوده و عملا روش بازي با سوژه هاي رسانه اي و تخريبي را در پيش گرفتند كه منجر به نتيجه مطلوب آنها نشد.

*****
خريد خدمت سربازي

خدمات سربازي در تركيه اجباري و دو ساله است و با توجه به درگير شدن اين كشور با جنگ در خارج از كشور در شمال سوريه و عراق و نيز اجراي عمليات متعدد در مبارزه با گروه هاي تروريستي در داخل، انجام خدمت سربازي همواره جزو دوره هاي پرخطر زندگي جوانان تركيه محسوب مي شود و از مهمترين دغدغه هاي خانواده هاي اين كشور است.

بر همين مبنا موضوع خريد خدمت سربازي پيش از انتخابات توسط رسانه هاي نزديك به حاكميت مطرح شد ولي مقامات تركيه و به خصوص اردوغان اعلام كردند كه در اين زمينه بعد از انتخابات تصميم گيري خواهند كرد و اين سخن به معناي آن بود كه اگر مردم به وي راي دهند، در صورت انتخاب مجدد، اين ايده را عملي خواهد كرد.

اين سخنان نيز در گرايش تعدادي از پنج ميليون جوان در آستانه سن سربازي و خانواده آنها به سمت اردوغان موثر بود و تاثير زيادي در جلب آراي مردمي داشت.

*****
عمليات عليه گروه هاي تروريستي در شمال عراق و سوريه

تركيه همواره گروه هاي كُردي حاضر در شمال عراق و سوريه از جمله حزب كارگران كردستان تركيه(پ.ك.ك)، حزب اتحاد دموكراتيك سوريه(پ.ي.د) و يگان هاي مدافع خلق سوريه(ي.پ.گ) را گروه هاي تروريستي اعلام كرده و در دو سال اخير مبارزه سنگيني را عليه اين گروه ها در داخل و خارج از تركيه به خصوص در شمال عراق و سوريه آغاز كرده است.

دولت تركيه در دو عمليات سپر فرات و شاخه زيتون با اشغال چهار هزار كيلومتر مربع از خاك شمال سوريه و بيرون راندن گروه هاي پ.ك.ك و ي.پ.گ از اين مناطق به خصوص از شهرهاي الباب، اعزاز، جرابلس و عفرين و نيز با لشگركشي به شمال عراق براي سركوب گروه پ.ك.ك، اقدامات خود را موفق اعلام كرده و با اعلام ريشه كني ترور در آن سوي مرزهاي خود، در راستاي رفع دغدغه مردم خود تلاش كرده است.

اين اقدامات به رغم اين كه براي تركيه وجهه نامطلوب خارجي به همراه داشته ولي در داخل موجب رضايت مردمي اين كشور شده و اردوغان با بهره گيري از اين توفيقات كه با حس ملي گرايانه تركيه نيز عجين شده است، توانست بخش زيادي از آراي مردم اين كشور را كه نگران امنيت كشور خود از آن سوي مرزها بودند، جلب كند.

*****
ترس از بازگشت ساختارهاي قبلي و مشكلات گذشته
مردم تركيه در دهه هاي 1980 و 1990 و حتي قبل از آن در وضعيت بي ثباتي سياسي، كودتاي متعدد و از همه مهمتر مشكلات اقتصادي عديده و پديده تورم لجام گسيخته زندگي كرده اند.
علاوه بر اين در دهه هاي گذشته، نظاميان در تركيه همواره در راس هرم قدرت بوده و تصميم گير نهايي كشور بودند ولي با روي كار آمدن اردوغان به تدريج ساختار سياسي اين كشور تغيير يافت و از اقتدار نظاميان كاسته شده و ثبات به حاكميت اين كشور برگشت.

با روي كار آمدن رجب طيب اردوغان در سال 2002 در همه اين عرصه ها ثبات نسبي ايجاد شد و با كنترل و مهار تورم، تركيه به رشد اقتصادي مناسب و بالاي 5.4 درصد رسيد كه همه اين عوامل موجب افزايش وجهه بين المللي اين كشور شد.

مردم تركيه همه اين شرايط را با گذشته كشور خود مقايسه كرده و با ترس از بازگشت ساختارها و مشكلات گذشته به تداوم جرياني راي دادند كه در همه اين عرصه ها ثبات را به اين كشور آورده است.

*****
سخن آخر و تغيير نظام سياسي

نظام حكومتي تركيه امروز با برگزاري مراسم اداي سوگند در مجلس و تحليف رجب طيب اردوغان رييس جمهوري منتخب به طور رسمي از پارلماني به رياستي تغيير مي بايد.
مردم تركيه اوايل بهار سال گذشته طي يك همه پرسي به تغيير نظام سياسي از پارلماني به رياستي راي دادند و در جريان انتخابات 24 ژوئن 2018(سوم تيرماه 1397) رجب طيب اردوغان به عنوان نخستين رييس جمهوري در نظام جديد انتخاب شد.

با قطعي شدن نتايج انتخابات، امروز مراسم سوگند و تحليف رييس جمهوري جديد تركيه در مجلس برگزار مي شود و بعد از ظهر امروز نيز مراسم رسمي آغاز به كار رييس جمهوري و دولت جديد تركيه با حضور سران 50 كشور برگزار مي شود.

در مراسم آغاز به كار رييس جمهوري تركيه كه با حضور 6 هزار ميهمان داخلي و خارجي در كاخ بش تپه آنكارا برگزار مي شود، 22 رئيس جمهوري، 28 نخست وزير و رئيس مجلس از كشورهاي مختلف و دبير كل 6 نهاد بين المللي شركت مي كنند.

در نظام جديد حكومتي تركيه با حذف پست نخست وزيري، اردوغان به عنوان رييس جمهوري، رييس دولت و مسئول كابينه خواهد بود.

وي گفته است كه كابينه جديد دولت تركيه را امشب طي يك كنفرانس مطبوعاتي اعلام خواهد كرد.

در نظام جديد تركيه، اردوغان نيازي به معرفي كابينه به مجلس و راي اعتماد نمايندگان به اعضاي كابينه خود ندارد و بر اين اساس، وي قصد دارد با تغييرات گسترده در ساختار مديريتي كشور، دولتي چابك تشكيل داده و با ادغام و حذف 10 وزارتخانه، تعداد وزارتخانه هاي تركيه را به 16 عدد كاهش دهد.

اردوغان قرار است در نظام جديد 16 وزير شامل وزير دادگستري – كشور ـ دفاع ملي ـ آموزش ملي ـ انرژي و منابع طبيعي ـ شهرسازي و حومه ـ فرهنگ و گردشگري ـ ورزش و جوانان ـ خزانه و ماليه ـ ارتباطات و زيرساخت ها ـ امور خارجه ـ كار، خدمات اجتماعي و خانواده ـ كشاورزي و جنگداري ـ صنايع و تكنولوژي ـ بهداشت و تجارت را انتخاب كند.

در نظام جديد رياست جمهوري تركيه، اردوغان هشت سازمان مستقل وابسته به نهاد رياست جمهوري تشكيل خواهد داد و علاوه بر آن چهار دفتر ويژه زير نظر رييس جمهوري نيز تشكيل مي شود و تمام امور مهم تركيه از طريق اين چهار دفتر پيگيري خواهد شد.

بر اساس تغييرات جديد كه توسط اردوغان اعلام شده، چهار دفتر ويژه وابسته به نهاد رياست جمهوري شامل دفاتر 'مالي'، 'منابع انساني'، 'تحول ديجيتالي' و 'سرمايه گذاري' تاسيس مي شود با هماهنگي نهاد رياست جمهوري تمام امور مهم تركيه از طريق اين چهار دفتر پيگيري خواهد شد.

اين دفاتر نقش اصلي در استفاده از منابع انساني به طور موثر، بهبود اوضاع اجتماعي، افزايش خدمات رساني و بهينه سازي آن از طريق تحولات ديجيتالي با هدف تبديل تركيه به كشوري جذاب براي سرمايه گذاري از طريق توسعه ابزارها و سياست هاي مالي جديد خواهند داشت.

در نظام جديد رياستي تركيه هشت سازمان جديد شامل ستاد كل نيروهاي مسلح ـ اطلاعات ملي(ميت) ـ صنايع دفاعي ـ امنيت ملي ـ امور ديانت ـ نظارت(بازرسي) دولتي ـ ارتباطات ـ استراتژي و بودجه شكل مي گيرد كه روساي آنها توسط رييس جمهوري منصوب خواهد شد.

همچنين در دوره جديد دولت تركيه، 65 شورا، كميته و كميسيون موجود در تركيه حذف شده و به جاي آن 9 شوراي تخصصي در حوزه هاي مختلف تشكيل خواهد شد كه اين شوراها با همكاري نهادهاي ديگر و از جمله مجلس كار سياست گذاري در حوزه هاي مختلف و ارائه خدمات مشاوره را بر عهده خواهند داشت.

اين شوراها شامل شوراي سياست‌هاي اداره محلي ـ سياست‌هاي اجتماعي ـ سياست هاي بهداشت و غذا ـ سياست‌هاي فرهنگي و هنري ـ سياست‌هاي حقوقي ـ سياست خارجي و امنيتي ـ سياست‌هاي اقتصادي ـ سياست‌هاي آموزشي و سياست‌هاي علمي، فناوري و نوآوري خواهد بود.

نخستين جلسه كابينه جديد تركيه روز جمعه 13 جولاي 2018(22 تيرماه 1397) تشكيل مي شود و اعضاي كابينه جديد پيش از آغاز فعاليت خود، در آيين نماز جمعه در مسجد بايرام پاشا در آنكارا حضور مي يابند.

مردم تركيه در نظام جديد سياسي اين كشور نيز كه از امروز برقرار مي شود، در انتظار اقداماتي هستند كه در جريان تبليغات انتخاباتي از سوي رجب طيب اردوغان رييس جمهوري و حزب وي به آنها وعده داده شده است.