پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : ريچارد كلايدرمن: هدفم ايجاد صلح است
پنجشنبه، 24 خرداد 1397 - 12:42 کد خبر:28750

ريچارد كلايدرمن، ‌پيانيست و موزيسين شناخته‌شده جهان، در نخستين اظهارات رسمي خود از عشق و علاقه‌اش براي اجراي زنده در ايران سخن گفت. 

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از روابط‌عمومي اين برنامه، ريچارد كلايدرمن قرار است در روزهاي ۳۱ خرداد و ۱، ۲، ۳، ۵ و ۶ تيرماه و در شش سئانس در سالن وزارت كشور روي صحنه برود. او در نخستين اظهارنظر رسمي كه به صورت فايل ويدئويي در اختيار رسانه‌هاي ايران قرار داده است، متذكر شده كه هميشه هدفش از موسيقي ارائه صلح و عشق در جهان است. 

كلايدرمن دراين‌باره خطاب به مخاطبان خود گفته است: «سلام به دوستان عزيزم از ايران. من ريچارد كلايدرمن هستم كه با شما صحبت مي‌كنم. مي‌خواستم به شما بگويم كه چقدر خوشحال هستم كه در پايان ماه ژوئن براي اولين‌بار به كشور بزرگ و زيباي شما براي اجراي كنسرت مي‌آيم. بيش از 20 سال، آرزوي من بود كه براي شما اجرا كنم و در نهايت رؤياي من به واقعيت تبديل خواهد شد». 

كلايدرمن در ادامه توضيح داده است: «من با موسيقي‌ام به مدت 40 سال به همه‌جاي دنيا سفر كرده‌ام و تنها هدفم ايجاد شادي، زيبايي، احساسات زيبا، اخلاق‌مداري و به‌ويژه صلح و عشق است. اين همه‌ چيزي است كه من مي‌خواهم به شما در كنسرت‌هايم در كشورتان ارائه دهم. به‌زودي شما را مي‌بينم». 

كلايدرمن در اولين اجراي رسمي خود در ايران قرار است قطعه «اي ايران» را با پيانو بنوازد.  اغلب مخاطبان ايراني كلايدرمن را با آثاري مانند «كاج نقره‌اي»، «ماه آتش»، «قلب طلايي»، «نامه‌اي به مادرم»، «خاطرات» و «كريسمس» مي‌شناسند.  اركستر «ايستگاه» به سرپرستي «مهدي نوروزي» نيز در اين كنسرت در كنار ريچارد كلايدرمن ساز خواهند زد. 

كنسرت ريچارد كلايدرمن به همت مؤسسه «رويال هنر» و تهيه‌كنندگي «مجيد عبدي» برگزار خواهد شد و بليت‌فروشي اين كنسرت نيز در سايت «ايران‌كنسرت» آغاز شده است.