پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : همايش روز جهاني قدس در آتن برگزار شد
شنبه، 19 خرداد 1397 - 16:17 کد خبر:28711

همايشي تحت عنوان «رژيم جنايات كار و غاصب صهيونيستي، قاتل كودكان فلسطيني» در يكي از هتل هاي شهر آتن برگزار شد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ايرنا، اين همايش از سوي انجمن شيعيان مقيم يونان، انجمن مسلمانان يونان، هيات حمايت از آرمان فلسطين و همكاري رايزني فرهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران در آتن به مناسبت روز جهاني قدس، برگزار شد.

در اين مراسم كه با تلاوت آياتي از قرآن كريم آغاز شد، 'عشير حيدر' نماينده انجمن شيعيان يونان در مورد روز جهاني قدس، گفت: امام خميني (ره) هميشه حامي فلسطين و مردم مظلوم فلسطين بود و با اعلام آخرين روز جمعه ماه رمضان به عنوان روز جهاني قدس، راه مبارزه با رژيم صهيونيستي براي آزادي قدس شريف را براي مسلمانان مشخص و شراط رسيدن به اين هدف را وحدت امت اسلامي دانستند.

سفير جمهوري اسلامي ايران در يونان با اشاره به روز جهاني قدس كه امام خميني (ره) آن را به هدف اتحاد مسلمانان، زنده نگهداشتن موضوع فلسطين و قدس عزيز و همه آزاد انديشان جهان، نام گذاري كردند، به موضوع فلسطين به عنوان مهمترين مساله جهان اسلام تاكيد كرد.

«مجيد مطلبي شبستري» افزود: امروز در شرايطي مسلمانان و آزاد انديشان جهان روز جهاني قدس را برگزار مي كنند كه ظلم و جنايت اشغالگران صهيونيست عليه مردم بيگناه و ستمديده فلسطين همچنان ادامه دارد و متاسفانه از حمايت برخي قدرت ها و كشورها برخوردار است.

وي تصريح كرد: رئيس جمهوري آمريكا در اقدامي مغاير مصوبات مجمع عمومي سازمان ملل و شوراي امنيت و همچنين مقرارت اتحاديه اروپا و مصوبات سازمان همكاري اسلامي، قدس را به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي اعلام و سفارت آمريكا را به اين مشهر منتقل كرد.

شبستري تاكيد كرد: جمهوري اسلامي ايران بر اين اعتقاد است كه برقراري صلح عادلانه و پايدار در خاورميانه تنها از طريق حل و فصل مسايل اساسي اين بحران از جمله پايان اشغال سازمان يافته فلسطين، بازگشت همه آوارگان و تشكيل دولت مستقل فلسطين به پايتختي قدس شريف از طريق برگزاري يك همه پرسي با شركت اقوام و ساكنين اين سرزمين به سرانجام خواهد رسيد.

رايزن فرهنگي ايران در يونان نيز با اشاره به جنايات بي پايان رژيم اشغالگر صهيونيستي و كشتار و قتل و عام ملت فلسطين، گفت: در حاليكه رژيم صهيونيستي بصورت روزانه به كشتار و قتل و عام شهادت ملت فلسطين ادامه مي دهد، سكوت تعدادي از كشورهاي عربي وابسته به نظام سلطه و حمايت همه جانبه آمريكا و سكوت مرگبار سازمان هاي بين المللي و به اصطلاح حامي حقوق بشر، اين رژيم در ادامه و توسعه اقدامات جنايتكارانه خود جسورتر شده است.

«علي محمد حلمي» افزود: محور مقاومت تنها راه رهايي قدس شريف از چنگال رژيم صهيونيستي است زيرا اين رژيم و حاميان آن فقط با مقاومت در قبال جنايات آنان عقب نشيني مي كند و در يك دهه اخير بخوبي شاهد شكست رژيم صهيونيستي مقابل محور مقاومت بوديم.

خانك 'انا استو' مسئول روابط عمومي انجمن مسلمانان يونان نيز در سخناني با اشاره به تعيين روز جهاني قدس از سوي امام خميني(ره) گفت: امام خميني و جمهوري اسلامي ايران تنها كشوري و رهبري در جهان بوده و هست كه از آرمان ملت فلسطين دفاع كامل كرد و با تعيين روز جهاني قدس، تكليف را براي مسلمانان براي روي آوردن به اتحاديه و گام برداشتن براي آزادي قدس شريف، تمام كرده است.