پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : اثر عكاس اصفهاني برگزيده جشنواره كرواسي
شنبه، 19 خرداد 1397 - 15:37 کد خبر:28706

تك عكس احسان جزيني با موضوع «عيد فطر در اصفهان» برگزيده بيست و سومين دوره جشنواره هنر كرواسي ۲۰۱۸ شد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از خبرگزاري شبستان، احسان جزيني يكي از عكاسان عضو خانه عكس حوزه هنري استان اصفهان است كه برنده ديپلم افتخار بيست و سومين جشنواره هنر كرواسي ۲۰۱۸ شده است.

وي در خصوص اين جشنواره گفت: اين جشنواره در دو بخش رنگي و سياه سفيد و با موضوع آزاد برگزار شد و پنج قطعه عكس از من در اين جشنواره پذيرش شد كه يكي از عكسهايم با موضوع نماز عيد فطر در اصفهان موفق به دريافت ديپلم افتخار اين جشنواره شد.

وي افزود: اخيراً بيشتر عكاسي مستند اجتماعي كار مي كنم چون فعاليت خبري ام را كمتر كرده ام و در عكاسي مستند اجتماعي بيشتر به مراسم، اديان و مردم‌نگاري مي‌پردازم.

جزيني با اشاره به عكاسي خبري براي خبرگزاري صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران خاطرنشان كرد: در كنار عكاسي خبري براي خبرگزاري صدا و سيما در موقعيت هايي كه پيش مي آيد به عكاسي مستند اجتماعي مي پردازم.

اين هنرمند عكاس تصريح كرد: علاقه به عكاسي طبيعت و مستند اجتماعي دارم اما متاسفانه اصفهان از نظر طبيعت داراي طبيعتي بكر نيست و عكاسي در آن براي طبيعت مشكل است زيرا عوامل غير طبيعي و ساخته دست بشر بر روي طبيعت بسيار تاثيرگذار هستند و عكاسي طبيعت را بيشتر در سفرهايم انجام مي‌دهم.

وي در خصوص شركت در جشنواره هاي خارجي تأكيد كرد: براي شركت در بخش طبيعت جشنواره هاي عكس و به صورت بين المللي نياز به عكاسي طبيعت بكر وجود دارد كه اين مناظر بيشتر در شمال كشور در استان كردستان و در خليج فارس قابل دسترسي است و به همين دليل من بيشتر در جشنواره هاي خارجي با عكس هاي مستند اجتماعي شركت مي كنم و با اين عكس ها شناخته مي شوم و عكس هايم در اين زمينه در اكثر جشنواره هاي مختلف پذيرفته مي شوند.

برگزيده جشنواره هنر كرواسي همچنين از پذيرش عكس هاي خود در جشنواره عكس تاجيك فتو آرت كشور تاجيكستان سخن گفت و اظهارداشت: در اين جشنواره 8 قطعه عكس از من پذيرفته شد، در قسمت سياه و سفيد با موضوع آزاد دو عكس ، در قسمت مردم سه عكس و در قسمت پرتره دو عكس، در قسمت چشم انداز نيز يك عكس از من در اين جشنواره پذيرفته شده است.